Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

terma gazowa termet a vaillant

hickok 02 Mar 2015 20:12 999 4
  • #1 02 Mar 2015 20:12
    hickok
    Poziom 2  

Witam. Mam zamiar kupić termę gazową. Dodam że kompletnie się na tym nie znam. trochę czytałem i zastanawiam się między vaillant-saunier-duval-opalia
    a
    termet-g-19-02-elektronik
    możecie mi powiedzieć czym one się różnią i który jest lepszy? Terma ma zasilać baterię w kuchni oraz prysznic i baterię w łazience z tym że rzadko jest używane wszystko na raz i wydaje mi się że 19kW da radę.

0 4
  • #2 03 Mar 2015 09:37
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

Termet jest chyba z nich najlepszy i tani w eksploatacji. Szybko "zaskakuje" na grzanie cwu.

0
  • #3 03 Mar 2015 09:48
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

Najlepszy jest Junkers. Polecam - jeśli jest niezbyt wielka wanna lub prysznic - WRDP 11-2B, jeśli jest naprawdę duża wanna to WRDP 14-2B. Piecyki te działają także przy niskim ciśnieniu wody (sam mam taki piecyk - ten większy).

0
  • #4 03 Mar 2015 16:14
    Bobbo
    Poziom 22  

Jeśli chodzi o wydajność to praktycznie OPALIA JEST REWELACYJNA, Jej wadą jest głośna praca a właściwie efekty akustyczne /naprężenia termiczne powodują trzeszczenie wymiennika/Termeta zaletą jest dostęp do tanich części. Vailanta nie polecam - Model Mini częste awarie , drogie części wygórowana cena. Opisany wyżej model Junkersa- polecam. Mało awaryjny.

2
  • #5 03 Mar 2015 18:27
    hickok
    Poziom 2  

Dzięki wszystkim za odpowiedź.

0