Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mrugające kontrolki cieczy chłodzącej oraz oleju bez włączania zapłonu golf 2

jasiek_14 02 Mar 2015 21:06 579 6
Testo
    jasiek_14
    Level 9  
    Witam mam problem z swoim golfikiem 2 generacji z roku 1990 1.6 pn. Problem tkwi w tym że mrugają mi kontrolki cieczy chłodzącej oraz kontrolka oleju nawet przy zgaszonym silniku i wyjętym kluczyku ze stacyjki.. dodając przy tym że wskażnik poziomu paliwa też oszukuje nawet.. próbowałem podłączyć inny licznik i to samo :[ prosze o pomoc..
  • Testo
    Alfred_92
    Level 33  
    Sprawdź stacyjkę czy "rozłącza napięcie" , żeby powiedzieć Ci coś więcej muszę zajrzeć na schemat instalacji tego samochodu, ale to dopiero jutro.
  • Testo
    jasiek_14
    Level 9  
    okej ale martwi mnie sprawa z tym wskażnikiem paliwa gdysz jeszcze wczoraj pokazywał normalnie..
    Alfred_92
    Level 33  
    To prawdopodobnie może być stabilizator napięcia w liczniku, ale wtedy wskaźnik temperatury cieczy też będzie szalał, standardowa i w sumie jedyna usterka tych liczników, poza pękajacą folią.
    jasiek_14
    Level 9  
    Widzę że Jestes bardziej ogarniety w tych sprawach niż ją tylko jeszcze jedno mnie boli że to na tym drugim liczniku robi to samo a byl napewno sprawny gdyż nigdy nic nie robił takiego zmieniłem go dlatego że chciałem z obrotomierzem..
    Alfred_92
    Level 33  
    Na czym konkretnie polega ten problem z fałszowaniem wskazań paliwa, i czy temperaturę cieczy też pokazuje błędnie?
    jasiek_14
    Level 9  
    Problem w tym że wskazania poziomu paliwa są błędne czyli( mialem rezerwę a pokazywał połowę zbiornika) i do tego kontrolki mrugajace cieczy chlodzacej oraz oleju a to wszystko dzieje sie na wyłączonym zapłonie nawet bez kluczyka w stacyjce dzis tylko mrugala kontrolna cieczy i czasem jadąc autem kontrolna mruga a po wyłączeniu i włączeniu zapłonu zgaśnie ale po chwili i tak zaczyna mrugac..