Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ariston genus premium evo - kondensacyjny dwufunkcyjny kocioł

02 Mar 2015 22:54 2343 4
 • Poziom 2  
  Witam!!
  Proszę o opinie nt. kotła ariston genus premium evo 24FF (kondensacyjny dwufunkcyjny kocioł)
  Mieszkanie 72m2 w wolnostojącym dwurodzinnym domu z lat 80-tych. W tym roku będzie ocieplane - steropian 15cm lub 10 cm.

  Kocioł ten wybrałem ze względu na:
  duży zakres modulacji mocy - 1:10
  niską moc minimalną - 2.5kW
  niską cenę - ok. 3900zł
  możliwość 8 letniej gwarancji

  Proszę o opinie nt. ww. kotła lub inne propozycję.
  Z góry dziękuję,
 • Pomocny post
  Specjalista - systemy grzewcze
  Każda marka będzie dobra pod warunkiem że masz w pobliżu serwis i części. Często się sprawdza "Nie ma serwisu,nie ma marki". Kotły nowej generacji wymagają serwisu raz na 1-2 lata. Bez tego zapcha się, spali albo coś innego i po kotle....5 lat i ze ściany (mówię z doświadczenia, zwłaszcza na dużych zładach). Kocioł genus evo premium jest dobrym kotłem, polecam, sprawdza się na małe metraże. Wymaganie, to szczelny układ bez częstego dopuszczania i spuszczania wody. Można zalać odpowiednim płynem do instalacji. Nie mieszać zbyt wielu metali w instalacji by nie robić ogniwa elektrochemicznego...Polecam również zamontować pod kotłem zawory serwisowe pod pompę płuczącą dla serwisanta. Nowa generacja wymienników (z wyglądu przypomina pralkę) wymaga płukania chemicznego....Jeśli chodzi o 8-lat gwarancji to ostrożnie. Firmy proponuję czasami długą gwarancję ale ile trzeba za nią zapłacić ?!!!.
 • Poziom 2  
  Bardzo dziękuję za pomocną i fachową podpowiedź. Proszę mi doradzić w jaki sposób można się upewnić czy serwis na terenie mojego miasta (Dębica woj.podkarpackie) jest dobry?
  Wiem że na stronie producentów są listy serwisantów i wiem że w moim mieście jest serwisant Ariston, tylko jak mieć pewność że jest OK?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Szukaj opinii....Zadzwoń do gościa, pytaj się czy poleca ten model itd...Może się okazać że człowiek jest jedynie na papierze, jest nieaktywny. Można też zadzwonić albo napisać do producenta MTS Polska Kraków ul. Pocieszka 3.
 • Poziom 2  
  Dzięki dla serwisszulborski.pl,
  Sprawdziłem serwisanta u mnie w mieście na pewno nie jest to człowiek jedynie na papierze zna dobrze ten kocioł i będzie wykonywał jego pierwsze uruchomienie. Już zdecydowałem wybiorę właśnie ten, ma bardzo niską moc minimalną a na tym mi zależy przy 72m2.
  Zamykam temat.