Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak długi może być przewód USB3.0 do modemu E3372

03 Mar 2015 07:53 2001 7
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Skoro odpada zewnętrzna antena, to jedynym wyjściem zostaje umieszczenie modemu w jakiejś hermetycznej puszce i do tego aktywny przedłużacz USB 2.0 5m wystarczy. Po co do modemu przewód USB 3.0 jak modem działa i tak w USB 2.0.
  • Poziom 39  
    Z tym zużyciem materiału to przesadzasz, ale ok. Skoro 2m Ci starczy to kup po prostu taki przedłużacz i tyle, to żaden wydatek ja ostatnio za 3m płaciłem 10zł.
  • Poziom 39  
    Jedyne problemy z USB które ja napotkałem to przy przedłużaczach powyżej 3 metrów i nieaktywnych to znikające urządzenia i po chwili pojawiające się, dla tego powyżej 3 m trzeba używać aktywnych przedłużaczy dla stabilnej pracy.
  • Poziom 31  
    Sam przewód nie daje ci nic poza dodatkowymi (niewykorzystywanymi zresztą) liniami. Może (teoria) lepsze ekranowanie, ale to zależy od jakości przedłużki i rozmieszczenia żył. Dobrej jakości USB 2.0 będzie lepszy niż tani USB 3.0. Standard USB 2.0 zakłada max. 5m długości kabla, jest to związane ze spadkiem sygnału, ale również z opóźnieniami w transmisji. Za pomocą aktywnego przedłużacza można to wydłużyć do 10m.

Twój modem posiada również gniazda do podłączenia zewnętrznych anten o większym zysku. Zwykła antena za parę złotych powinna dać lepszy efekt niż nawet najlepszy kabel USB.