Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Warszawska - jaki kierunek techniczny?

zielony1996 03 Mar 2015 10:35 531 2
  • #1 03 Mar 2015 10:35
    zielony1996
    Poziom 2  

Witam:) staje w tym roku przed trudnym wyborem kierunku daszego ksztalcenia, padlo na PW. Myslalem o elektrotechnice, telekomunikacji, energetyce badz mechatronice. automatyke i robotyke odstawilem na bok ze zwgledu na powszechnosc tego kierunku. Czy bylby ktos w stanie powiedziec jakie ma doswiadczenia na poszczegolnych kierunkach? Na co jest zapotrzebowanie? Moze ktos jest w stanie polecic jakis inny kierunek?

0 2
  • #2 03 Mar 2015 10:46
    bartek 8118
    Poziom 17  

Należy patrzeć na co będzie zapotrzebowanie za parę lat, bo to zmienia się co chwilę. Od zdania matury zależy gdzie się dostaniesz. Na pewno potrzeba ludzi z wykształceniem elektronicznym i elektrycznym (ktoś musi biegać po słupach oraz składać telewizory). Ja jestem ma mechatronice na pierwszym roku jak chcesz się czegoś więcej dowiedzieć to pisz na priv.

0
  • #3 03 Mar 2015 10:53
    nasty_photon
    Poziom 22  

bartek 8118 napisał:
    Na pewno potrzeba ludzi z wykształceniem elektronicznym i elektrycznym (ktoś musi biegać po słupach oraz składać telewizory).

Nikt do fabryki-składalni telewizorów nie weźmie na taśmę człowieka z wyższym wykształceniem - to jest prosta robota nie wymagająca kierunkowej edukacji.
    Ponieważ te wszystkie tv są tylko składane a projekty są robione w Chinach/Korei więc ludzie z wyższym też nie są potrzebni w takiej fabryce.

Wejdź na stronę pracuj.pl i zobacz jakie oferty pracy są dostępne dla w/w kierunków. Potem wejdź na bank danych o inżynierach i sprawdź jakie oferty pracy są najczęściej zamieszczane.
    Moja obserwacja jest taka, że potrzeba zawsze ludzi z umiejetnościami programowania, znajomością bazy danych i sieci.
    Zapotrzebowanie na elektrotechników, ludzi od telekomunikacji czy mechatroniki są praktycznie żadne.
    Jeśli nie wierzysz: wyjdź na pracuj.pl i wpisz "mechatronika" -- właśnie to zrobiłem i w regionie 'warszawa' jest 7 ofert pracy które zawierają w treści słowo 'mechatronika' Jak zrobisz to samo z 'informatyka' dostaniesz 324 oferty pracy. Możesz to sam sprawdzić.

0
  Szukaj w 5mln produktów