Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Politechnika Warszawska - jaki kierunek techniczny?

03 Mar 2015 10:35 681 2
  • Level 2  
    Witam:) staje w tym roku przed trudnym wyborem kierunku daszego ksztalcenia, padlo na PW. Myslalem o elektrotechnice, telekomunikacji, energetyce badz mechatronice. automatyke i robotyke odstawilem na bok ze zwgledu na powszechnosc tego kierunku. Czy bylby ktos w stanie powiedziec jakie ma doswiadczenia na poszczegolnych kierunkach? Na co jest zapotrzebowanie? Moze ktos jest w stanie polecic jakis inny kierunek?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 18  
    Należy patrzeć na co będzie zapotrzebowanie za parę lat, bo to zmienia się co chwilę. Od zdania matury zależy gdzie się dostaniesz. Na pewno potrzeba ludzi z wykształceniem elektronicznym i elektrycznym (ktoś musi biegać po słupach oraz składać telewizory). Ja jestem ma mechatronice na pierwszym roku jak chcesz się czegoś więcej dowiedzieć to pisz na priv.
  • Level 22  
    bartek 8118 wrote:
    Na pewno potrzeba ludzi z wykształceniem elektronicznym i elektrycznym (ktoś musi biegać po słupach oraz składać telewizory).

Nikt do fabryki-składalni telewizorów nie weźmie na taśmę człowieka z wyższym wykształceniem - to jest prosta robota nie wymagająca kierunkowej edukacji.
    Ponieważ te wszystkie tv są tylko składane a projekty są robione w Chinach/Korei więc ludzie z wyższym też nie są potrzebni w takiej fabryce.

Wejdź na stronę pracuj.pl i zobacz jakie oferty pracy są dostępne dla w/w kierunków. Potem wejdź na bank danych o inżynierach i sprawdź jakie oferty pracy są najczęściej zamieszczane.
    Moja obserwacja jest taka, że potrzeba zawsze ludzi z umiejetnościami programowania, znajomością bazy danych i sieci.
    Zapotrzebowanie na elektrotechników, ludzi od telekomunikacji czy mechatroniki są praktycznie żadne.
    Jeśli nie wierzysz: wyjdź na pracuj.pl i wpisz "mechatronika" -- właśnie to zrobiłem i w regionie 'warszawa' jest 7 ofert pracy które zawierają w treści słowo 'mechatronika' Jak zrobisz to samo z 'informatyka' dostaniesz 324 oferty pracy. Możesz to sam sprawdzić.