Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konta firmowe oraz prywatne wykonywanie usług na rzecz użytkowników forum

gulson 03 Mar 2015 10:50 9834 94
 • #1
  gulson
  System Administrator
  Dziś wprowadzono w edycji profilu możliwość rozszerzenia danych o dodatkowe informacje pozwalające na oferowanie swoich usług. Funkcjonalność jest bezpłatna.

  Po wejściu na stronę:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/profile.php?mode=editprofile#tab-company
  Widzimy dwie główne opcje:
  1. Jeśli możemy wykonywać dla kogoś z forum usługi w sposób prywatny.
  2. Jeśli posiadamy dodatkowo zarejestrowaną działalność i wykonujemy usługi w ramach tej działalności.

  W pierwszym przypadku wybieramy czym się specjalizujemy oraz wpisujemy kod pocztowy. Kod pocztowy pozostaje tajny i służy tylko i wyłącznie w celu zaproponowania użytkownikom danych usług w jak najbliższym promieniu od naszej lokalizacji. Użytkownicy będą się kontaktować z nami prywatnie, przez dotychczasowy system prywatnych wiadomości /email lub ewentualnie telefon (jeśli wypełniliśmy w zakładce Informacje Profilowe)

  W drugim przypadku jeśli posiadamy firmę możemy wypełnić dodatkowe pola, jednak tym razem wszystkie dane będą publicznie dostępne.

  Strona prezentująca firmy będzie dostępna pod adresem:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/companies.php

  Jest to odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie użytkowników, którzy pragną znaleźć fachowców z naszego forum, jak najbliżej swojej lokalizacji. Zamiast zadawać pytania na forum w materii, w stosunku do której nie posiadają wystarczającej wiedzy, będą mogli po prostu zapłacić danemu użytkownikowi za serwis / montaż / doradztwo na miejscu.

  Modyfikacja została dopiero uruchomiona. Mile widziane wszystkie komentarze.
  Podobnie, jak poprzednio za jak największą ilość zgłoszonych usterek czy propozycji wysyłam pendrive 16GB.
  Do rozdania wstępnie 5 sztuk.

  zielony - ZROBIONO
  czerwony - czeka na realizację
  niebieski - nie będzie w tym momencie realizowane

  Zamerstary
  1. Błąd związany z brakiem kodów pocztowych. - ZREALIZOWANO

  adax24.pl
  1. Większa przejrzystość interfejsu. - ZREALIZOWANO
  2. Błędy SQL przy kasowaniu danych. - ZREALIZOWANO
  3. Nie mozna zarejestrować nowego konta. - ZREALIZOWANO

  4. Przydało by się także wprowadzić jakąś funkcję która reagowała by w OPISIE FIRMY na klawisz ENTER.
  5. Weryfikacja firm. Obstaję za weryfikacją w CEiDG przez jakiś skrypt
  6. Dodatkowo powinna się pojawić możliwość wpisania miejscowości.
  7. W przyszłości powinien pojawić się nowy formularz kontaktu w kilku formach np. klikasz: ZAMÓW i pojawia się zakładka WYŚLIJ ZGŁOSZENIE DO FIRMY i wpisujesz: adres: kontakt: opis np. usterki i wysyłasz a my otrzymujemy to na maila z mailem od wysyłającego (jego adres).
  8. data rozpoczęcia prowadzenia działalności (skryptem z CEiDG)
  9. status działalności (skryptem z CEiDG) czyli: aktywny, zawieszony

  10. brak możliwości dodawania komentarza z własnego konta firmowego innej firmie
  11. komentowanie monitorowane (IP) czyli maksymalnie 10-20komentarzy z tego samego IP w roku w tym samym dziale. Ograniczenie spowoduje że nie będziemy zbędnie oceniać.

  12. nie wiem czy warto lecz dodać możliwość integracji z Facebookiem. Facebook stał się portalem reklamowym i ich wyszukiwarka działa dość dobrze.
  13. możliwość założenia (odpłatnie lub nie) własnego sklepu z osprzętem, sprzętem itp. na serwerze elektrody np. nick-sklep.elektroda.pl. (www, email już są)
  14. stworzenie panelu do którego miały by dostęp tylko zweryfikowane sklepy i firmy. Panel sprzedaży i kontaktu z innymi firmami (współpraca). Chcąc coś kupić/sprzedać/zamienić lub odsprzedać/kupić zlecenie nie musieli byśmy dorabiać Allegro.

  trafopowielacz
  1.Kilkakrotnie są powielone te same specjalizacje: https://www.elektroda.pl/rtvforum/companies.php?category=200&city=4120 ZROBIONO

  pidar
  1.Moja firma w profilu zrobić zwijane
  2 Utworzyć jakiś ranking na podstawie komentarzy po wykonaniu usług, np. gwiazdki przy Moja firma
  3 Jak na razie nie wyszukuje wyszukiwarka profilów z Moja firma, pomyśleć o wytłuszczeniu takich profili, ewentualnie kolor
  4 Skoro będzie baza firm, to dodać zakładkę do wyszukiwarki
  5. Moja firma umożliwić dodanie : facebook, Google+, Skype, Twitter, RSS itp. Można też wizualnie dodać odnośniki do tych mediów w profilu użytkownika forum przy Moja firma.

  gervee
  1. Zamiast "miasto" powinna być "miejscowość" - nie wszystkie są miastami.
  2. Powinien być kod pocztowy - większe miejscowości mają więcej niż jeden
  3. zamiast "ulica numer lokalu" powinien być "adres"
  4. Powinny być np. kategorie główne, którymi zajmuje się firma
  5. Jeśli firma to NIP? REGON?
  6. Kategoria "automatyka" czy nie powinna mieć nazwy np. "automatyka przemysłowa" by odróżnić się od "automatyka bram i napędów"? Nawiasem to kategorie te są w odrębnych działach - inaczej niż na forum.
  7. Nazwy kategorii powinny być uproszczone po co "instalacje gazowe naprawa i montaż" - czy samo "instalacje gazowe" nie wystarczy?
  8. Takie ustawienie kategorii jak obecnie powoduje, że np. muszę dodać "Grafika, Animacja, Fotografia, Film Doradztwo" nie zajmując się filmem i animacją a np. zajmując się fotografią. - będą tagi dodatkowo opisujące działalność
  9. Czy dla osób (nie firm) nie może być dodana www jeśli ktoś posiada tzw. "wizytówkę" dla swoich usług? - można dodać w zakładce informacje profilu
  10. Dodałbym jeszcze specjalizację w zakresie wybranej kategorii tak aby nie było wspólnego worka - z doświadczenia wiem, że jak naprawiają w jednym miejscy sprzęt marki A to nie znaczy, że naprawiają sprzęt marki B. - Tagi

  gulson
  1. komentarze o uzytkownikach i firmach,
  2. prowadzenie aktualnosci o firmie,
  3. zapisywanie klikniec w kontakt i statystyk obejrzeń profilu, informowanie firm o statystykach
  4. komunikat kontaktujac sie powiedz ze z serwisu elektroda


  Matuzalem
  1. Jakoś mnie nie przekonuje obowiązek podania telefonu przy równoczesnej dobrowolności podania maila - bardziej by mi pasowało odwrotnie.
  2. Nikt spoza układu... działów forum nie ma możliwości się "ufirmowić".

  mirolx
  1. Lewa strona - nazwa użytkownika, XXX pod spodem widnieje ''Konto firmowe'' taki odnośnik powinien znaleźć się u każdego zainteresowanego, może niekoniecznie pod sama nazwą użytkownika ale na przykład jako następna linijka pod Podaruj punkty itp. a po kliknięciu powinno jako odnośnik przenosić zainteresowanego do strony użytkownika( profilu) a nie jak teraz klikając samą nazwę przenosi do odpowiedzi ( nowego postu)
  2. Powinno też być widoczne wyraźne rozgraniczanie kont typowo firmowych od kont drobnych usług tak jak w tytule tematu '': Konta firmowe oraz prywatne wykonywanie usług''


  Dydelmax
  1. Laptopty naprawa literówka ZROBIONO

  krzaczor93
  1. Nie myśleliście nad zastosowaniem mechanizmu tagów zamiast kategorii? Jakby to ująć, jest bardziej "elastyczny" z punktu widzenia wykonawcy. Przykładowa sytuacja - jako zawodowy programista, specjalizujący się w Ruby/Pythonie/czymś w ten deseń zaznaczam sobie np. Tworzenie stron WWW i usługi internetowe, po czym dostaję zapytanie od gościa chcącego wprowadzić poprawki np. w Wordpressie, czy szukającego kogoś do zakodowania templatki.
  2. Brakuje także kategorii powiązanej stricte z tworzeniem oprogramowania - zarówno niskopoziomowego, dla mikrokontrolerów, jak i server-side/client-side - a także consultingu w tym zakresie - realizowane będzie przez TAGI.
  3. Myślę, że osoba fizyczna świadcząca usługi także powinna mieć możliwość pochwalenia się portfolio/stroną WWW oraz jakąś ofertą/opisem, podobnie jak wygląda to w przypadku kont firmowych. - można dodać w zakładce informacje profilu
  4. Zapisanie profilu powoduje automatyczne przeniesienie na stronę główną forum, a nie z powrotem do stron edycji profilu.
  5. Czy tylko ja w edycji profilu firmowego nie mam pola na wpisanie NIP-u?
  6. Ponadto - uważam, że w polach na prezentację oferty/opis firmy powinna być możliwość korzystania z podstawowego BBCode, tj. wytłuszczenie/pochylenie/podkreślenie, cytat oraz listing. Zwiększy to czytelność w przypadku bardziej rozbudowanych i nacechowanych marketingowo opisów.1. W polu opisu firmy/oferty można wrzucić tekst dowolnej długości. Naprawdę długi tekst... Very Happy
  7. Jak widać na ww., skrypt w żaden sposób nie waliduje numeru telefonu - wchodzi nawet tekst.
  8. Potencjalny bug bezpieczeństwa - poprzez skrypt uploadu logotyp/galerii udało mi się "wstrzelić" m. in. folder ZIP oraz 10-megabajtowy obrazek w 4K (na dobrą sprawę wejdzie chyba plik z każdym rozszerzeniem). Folder co prawda nie pojawił się "do pobrania" (nie wiem nawet czy dotarł na serwer), a sam obrazek zeskalował, no ale jednak pozostawia to pewne pole do manewru - chociażby ułatwia zadanie DDoS-owcom...
  9. Co z firmami zza granicy, które świadczą swoje usługi zdalnie, także w języku polskim (bo są prowadzone np. przez emigrantów)? W przypadku np. tworzenia stron WWW czy oprogramowania nie widzę problemu na podjęcie firmy, która ma siedzibę na końcu świata.

  10. Skoro telefon, to może i Skype? To popularna forma komunikacji zwłaszcza, gdy przedsiębiorcy są z różnych miejscowości - można nawiązać kontakt face to face, co czasami ma znaczenie psychologiczne dla zlecającego (zwłaszcza w przypadku wyżej wycenianych zleceń). - Pole skype już jest w Informacjach Profilu dla wszystkich użytkowników.
  11. Warto wrzucić wzmiankę odnośnie firm - czy wystawiają rachunek, czy FVAT?

  12. Wrzucenie jakiegoś obrazka przez ww. skrypt powoduje, że ten pojawia się na stronie w formie miniaturki. Kliknięcie w nią chce mi ją zapisać na dysku - bez sensu. Lepiej zastosować tu mechanizm miniaturka + określony rozmiar plików graficznych + shadowbox.
  Bugi:
  13. Po wprowadzeniu numeru NIP i jego zapisaniu, odświeżona strona zwraca w tym polu "4294967295". Podejrzewam, że nie jest to prawdziwy NIP a górna wartość dla 32-bitowej zmiennej Smile
  14. Po wprowadzeniu numeru REGON rozpoczynającego się od zera, skrypt "ucina" pierwszą cyfrę (czyli np. 011111111 zapisze się jako 11111111).  Robinson74
  1. A można by wprowadzić wyszukiwanie usług wg słów użytych w opisach firm? [/b]

  Anonimowe
  1. Wydaje mi się, żę dobrym pomysłem byłaby możliwość dodania kilku kodów pocztowych, oddalonych od siebie o min 50km
 • #2
  Zamerstary
  Level 26  
  Dzień dobry, próbowałem skorzystać z opcji wykonywania odpłatnych usług, wypełniłem formularz jednak po zatwierdzeniu pojawia się" Błąd Ogólny, Could not send notification" i nic innego nie mogę zrobić. Proszę o pomoc.
 • #3
  gulson
  System Administrator
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  gulson
  System Administrator
  adax24.pl wrote:
  Nie działa ptaszek przy zaznaczaniu konta firmowego! Byłem pierwszy :-)
  Dostanę pena?
  :-)


  Trzeba najpierw zaznaczyć pierwszy ptaszek, drugi jest tylko rozszerzeniem pierwszego. Ale notuję nielogiczny interfejs do poprawy. Dziękuję.
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  gulson
  System Administrator
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #12
  User removed account
  User removed account  
 • #13
  gulson
  System Administrator
  adax24.pl wrote:
  Cos się stało z bazą. Nie mozna zarejestrować nowego konta.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Przydało by się także wprowadzić jakąś funkcję która reagowała by w OPISIE FIRMY na klawisz ENTER. Chodzi mi o to by było jak w postach! Wciskam Enter i po zamieszczeniu posta następne zdanie leci od nowego akapitu. W OPISIE firmy wszystko napisane tak:

  XXXX, VVVV, BBBBB, CCCC,
  1111,2222,3333,
  444,555,555

  wygląda później tak:
  XXXX, VVVV, BBBBB, CCCC,1111,2222,3333,444,555,555

  i jest raczej bardzo nie czytelne.


  Notuję problemy, już masz sporo na liście :) Dziękuję.
 • #15
  gulson
  System Administrator
  ---trafopowielacz--- wrote:
  Koniecznie musi być widoczny rabat? Przydał by się ptaszek do opcjonalnego wyłączenia.

  Nie musi być rabat, jest tylko mile widziany. Wpisz 0%.
 • #16
  pidar
  Mass storage specialist
  Pomagałem przy wyszukiwarce i tu też dorzucę swoje pomysły:
  - Moja firma w profilu zrobić zwijane
  - Utworzyć jakiś ranking na podstawie komentarzy po wykonaniu usług, np. gwiazdki przy Moja firma
  - Jak na razie nie wyszukuje wyszukiwarka profilów z Moja firma, pomyśleć o wytłuszczeniu takich profili, ewentualnie kolor
  - Skoro będzie baza firm, to dodać zakładkę do wyszukiwarki
 • #19
  User removed account
  User removed account  
 • #20
  gulson
  System Administrator
  @pidar dziękuję, część rzeczy miałem na uwadze, ale po zgromadzeniu większej ilości danych dopiero można danymi manipulować i się nad nimi zastanawiać, jak je prezentować. Od czegoś trzeba zacząć :) Notuję do pierwszego postu.
 • #21
  User removed account
  User removed account  
 • #22
  gulson
  System Administrator
  ---trafopowielacz--- wrote:
  Jeśli wprowadzi się firmę. Prywatne usługi nie pokazują takich rzeczy, chyba że to jest celowe to zwracam honor.


  Prywatne usługi to prywatne ;)

  adax24.pl wrote:
  I tu powstaje problem prawny. Przecież w tym chorym kraju wykonywanie usług prywatnie czyli zarobkowanie na lewo jest lewe. Jak mają się do tego przepisy?


  Forum umożliwia tylko nawiązanie kontaktu ;)
 • #23
  User removed account
  User removed account  
 • #24
  pidar
  Mass storage specialist
 • #25
  User removed account
  User removed account  
 • #26
  Matuzalem
  Level 43  
  Jakoś mnie nie przekonuje obowiązek podania telefonu przy równoczesnej dobrowolności podania maila - bardziej by mi pasowało odwrotnie.


  PS
  gulson wrote:

  Trzeba najpierw zaznaczyć pierwszy ptaszek, drugi jest tylko rozszerzeniem pierwszego

  Co cała sprawę sprowadza do tego, że nikt spoza układu... działów forum nie ma możliwości się "ufirmowić".
 • #27
  User removed account
  User removed account  
 • #28
  pidar
  Mass storage specialist
 • #29
  gulson
  System Administrator
  adax24.pl wrote:
  Kolejny problem to zmienić w ustawieniach parametr który odpowiada za przekierowanie do PW gdy klikamy na nick w postach. Wszyscy odruchowo klikają NICK by wejść do profilu. Tutaj przekierowanie powinno prowadzić nie do PW tylko do profilu.
  Nie wiem czy u mnie jest taki błąd czy u wszystkich. Klikam adax24.pl i pojawia mi się edytor wiadomości do PW. Po co więc ikonka PW niżej?


  Kliknięcie na nick przy postach powoduje wstawienie naszego nicku do szybkiej odpowiedzi w temacie.

  adax24.pl wrote:
  Wszystko jasne ale jak znam życie później będzie problem. Krzak wykona usługę i zwinie manele a zarejestrowany psy będzie wieszał na elektrodzie.


  Firmy będą wyżej i bardziej promowane, to normalne. Dla wszystkich w przyszłości będą komentarze, ale to delikatna sprawa.

  Dodano po 29 [sekundy]:

  pidar wrote:

  Ta wyszukiwarka czeka na wzbogacenie, tam również będzie można znaleźć.
 • #30
  User removed account
  User removed account