Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wymiana silnika Renault Megane Scenik

juntek 03 Mar 2015 11:10 1566 8
    juntek
    Level 8  
    Witam,
    Posiadam Renault Megane Scenik z silnikiem 1,6 8v i niestety będę musiał go wymienić. Moje pytanie czy pasuje silnik 1,6 16v Można wymienić bez większych przeróbek czy niestety nie pasuje 16 zaworowy
    AUTOGRZEBOLOG
    Level 15  
    Myślę ze jedyny problem to komputer i częściowo wiązka, łapy powinny być takie same
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    AUTOGRZEBOLOG wrote:
    Myślę ze jedyny problem to komputer i częściowo wiązka, łapy powinny być takie same
    Nic nie jest takie same nawet skrzynie.
    juntek
    Level 8  
    Dzieki
    Panowie w czy problem w ogóle. Mam go zagazowanego i jak jadę na gazie to strzela i pryka.Myślałem ze za słaba iskra, wymieniłem kolejno świece kable i cewki i problem ten sam. Jak przyspieszam to słychać klekotanie zaworów. Od wymiany do wymiany oleju musze mu dolać 3-4litry oleju. Czy może być tak ze zawory przepuszczają gaz, zbiera się i co jakiś czas dostaje strzał? Co może być przyczyną takiego strzelania?
    10kilo
    Level 13  
    juntek wrote:
    Czy może być tak ze zawory przepuszczają gaz, zbiera się i co jakiś czas dostaje strzał?
    tak
    juntek wrote:
    Co może być przyczyną takiego strzelania?
    zły luz zaworowy, zła regulacja gazu
    szymon198312
    Level 30  
    Silniki zasilane gazem szybciej ulegają zużyciu, tym bardziej jeśli nie jest to sekwencja. Mogą być wypalone gniazda zaworów, luzy na prowadnicach i przez to klekocze i bierze olej. Wymiany na 16v nie polecam bo operacja może przerosnąc nawet bardzo doświadczonych mechaników. Silnik 1.6 16v to k4m czyli ten sam co montowany w megane zelazku i sceniku 2, później jedynie dostał wyposażony w zmienna fazę rozrządu, zupełnie inna konstrukcja, inna wiązka, inne łapy, poduchy, ogólnie inna epoka.
    User removed account
    User removed account