Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto inwestować w taką spawarkę?

03 Mar 2015 13:26 933 3
  • Poziom 2  
    Witam! Planuję zakup nowej spawarki do użytku domowego (zdecydowanie okazjonalnie czasami pospawać jakąś furtkę czy coś w tym stylu). W OBI znalazłem spawarkę Redoc (to samo co Pirotec) czyli firma niby polska ale wiadomo towar pochodzi z dalekiego wschodu... Dokładna nazwa sprzętu to Redoc optima 162i. Prąd spawania wynosi 20-160A, waga ok 4kg (inwentorowa) zakres elektrod 2,0-3,2, chłodzenie wentylatorem. Cena 369zł. Obecnie posiadam spawarkę transformatorową która niestety jest już mocno zdezelowana i ciężka waga ok35-40kg, prąd spawania do 200A i jest to transformator. Jakie są wasze opinie na temat tej firmy i ogólnie urządzenia ewnetualnie innych maszyn "chińczyków" w podobnej cenie? I jeszcze jedno czy będę czuł różnicę przy spawaniu "grubszych" materiałów które spawa się na większym prądzie? Proszę o opinie i z góry dziękuję za odpowiedź. Niestety nie mogę wstawić linku do opisu i urządzenia ale na google jest tego sporo
  • Poziom 31  
    Jeżeli do prac dorywczych to bierz. Sprawdź czy są kable, bo przy tej cenie może nie być, a to koszt około 100zł.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Witam.
    Mam spawarkę inwerterową Pirotec M 131/1. Sporo nią spawałem i mimo iż ma już siódmy rok, jest bezawaryjna. Podobnie jak Kolega Mareczny, spawałem dość grube konstrukcje maksymalnym prądem (130 A) i nic się złego nie działo. Rozłączyło ją na kilka minut dla ostygnięcia i to wszystko. Polecam.