Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 2100-zatrzymuje się w czasie wydruku, oddziela się

18 Maj 2005 09:26 4269 19
  • Poziom 11  
    Proszę o pomoc, nie wiem co jest grane, wszystko wyczyściłem i dalej jest żle.Chodzi mi o wydruk w HP 2100.
    Co kilka stron w czasie wtdruku wyrzuca pustą stroę i nie do końca ją wyrzuci, po czym się oddziela, Led swieci na czerwono, laser schodzi z obrotów.
  • Poziom 23  
    co się oddziela ??
    Opisz dokładniej co się dzieje, z obu podajników, czy z kompa te białe kartki czy z selftestu. Sprawdź czujniki czy wracają.
  • Poziom 11  
    sprawdzałem z różnych komputerów , to samo robi
    Z obu podajników jest tak samo.
    białe kartki wypuszcza co kilka lub kilkanaśćie stron w czasie drukowania, w momencie kiedy idzie pusta kartka drukarka się zatrzymuje i kartka zostaje wyrzucona do połowy na wyjściu drukarki.Kontrolka gotowości -zielona , gasnie a zaswieca się czerw. od błędu, słychać jak laser się zatrzymuje

Dodano po 12 [minuty]:

fuser napisał:
    co się oddziela ??
    Opisz dokładniej co się dzieje, z obu podajników, czy z kompa te białe kartki czy z selftestu. Sprawdź czujniki czy wracają.

Sprawdz. na różnych komp. jest tak samo, na obu podajnikach jest równiez żle.Czysta kartka pojawia się co kilka lub kilkanście stron w czasie drukowania, i nie do końca jest wyrzucana, pozostaje na wyjściu drukarki i trzeba ją na 'siłe" wyciągać, lub jak się otworzy i zamknie klapę od tonera to ją wyrzuci , ale dalej jest oddzielona.Trzeba ją wył. i na nowo włączyć zeby się przydzieliła
  • Poziom 26  
    Witam! Z tego co piszesz wygląda to na skaner.
    Miałem coś podobnego w LJ 1100
    Powodzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Opis i doświadczenie z tym modelem (duża ilość sprzedanych do jedengo klienta) chodzi o uszkodzenie lasera. Jeżeli to tylko problem silnika i zwierciadła obrotowego to (80% szans): można otworzyć moduł lasera i wymontować ten silnik i naoliwić go oliwką do maszyn bo lustro bije w łożyskach i promień nie trafia tam gdzie trzeba. NIE wolno demontowac lustra zaczepionego metalową spinką na osi bo nic z niego juz nie bedzie. Po wymontowaniu zobaczysz ładne ceweczki silnika :-) Awaria lasera powoduje zatrzymanie drukarki a objaw to brak wydruku. Jeżeli to laser (moduł - brak wykrycia powrotu lasera) to 200 do 400 pln za moduł.
  • Poziom 11  
    Również podejrzewalem laser , nawet go rozkręcilem ale nie wiem jak zdemontować silnik zeby go nie uszkodzić, zwłaszcza lustra .Próbowalem go naoliwić z drugiej strony od dołu ale to nic nie dalo.
  • Poziom 23  
    jeśli uda ci się jeszcze coś wydrukować, to na stronie testowej jest rejestr błędów (500xx). Podaj co tam jest to będzie wiadomo czy masz problem z laser-scannerem.
  • Poziom 11  
    fuser napisał:
    jeśli uda ci się jeszcze coś wydrukować, to na stronie testowej jest rejestr błędów (500xx). Podaj co tam jest to będzie wiadomo czy masz problem z laser-scannerem.

"asr16".Wydrukować sie daje po kilka stron, ale nie widze nigdzie rejestru błedu na stronie testowej.Czy chodzi o test wewnętrzny(autonomiczny), czo test z pod systemu na ta drukarke(we właściwościach)
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Trzymając mały klawisz wciskasz duży - o ten test chodzi fuserowi. Tam na pewno jest dziennik zdarzeń.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    fuser napisał:

wydrukowałem ten test - kod błędu to 50013, gdzie to sprawdzić czego on dotyczy
  • Poziom 23  
    to jest owszem błąd lasera, ale tym bym się specjalnie nie przejmował. To często występuje nawet w innych drukarkach, a wszystko działa poprawnie. Możesz jeszcze sprawdzić przy jakim liczniku stron to wystąpiło.
    Proponuję jeszcze sprawdzić drukarkę na tescie ciągłym. Duży klawisz wciśnięty, włączasz zasilanie i czekasz, ąz wszystkie lampki się zaświecą.
    Według mnie te białe strony wychodzą dlatego, że drukarka pobiera niepotrzebnie następną kartkę i wtedy zacina. Jaki przebieg? separator był wymieniany ? rolka poboru ?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    moja serwisowka nie zawiera tego kodu. Masz 3 lampki 'uwaga' 'gotowość' i 'zasilanie'. Jeżeli wystapi bład odpisujesz stan lampek, naciskasz i trzymasz klawisz i znowu odpisujesz stan lampek. to jest tzw pierwszy i drugi kod błedu i do tego jest tabelka. Laser rozbiera sie tak: zdejmujesz pokrywe modułu i odkręcasz elektronikę na której jest silnik z kwadratowym zwierciadłem. cokół zwierciadła jest zablokowany takim plastikowym słupkiem, zdejmujesz i wtedy schodzi lustro razem z cokołem. czyscisz os i otwór osi pomiedzy cewkami i oliwisz. sprezone powietrze i plukanie ew. kilkakrotne to powinno pomoc na jakies pol roku minimum. podaj lampki
  • Poziom 23  
    50013 to 51.2 error LASER MALFUNCTION

tych błędów nie ma w manualu, tylko w opisie języka PJL. Są uniwersalne dla wszystkich HP.

Lampki palą się jak jest trwały błąd, a w dzienniku zdarzeń zapisywane są wszystkie. Ja miałem takie drukarki w których pełno było 50013 i dalej działają. Według mnie to usterka w torze papieru. Jeśli skaner będzie wytarty to mocno hałasuje.
    Poza tym to co opisał jgarbien tyczy się 1100 i 6L. HP 2110 ma zupełnie inaczej zbudowany skaner.
  • Poziom 11  
    fuser napisał:
    50013 to 51.2 error LASER MALFUNCTION

tych błędów nie ma w manualu, tylko w opisie języka PJL. Są uniwersalne dla wszystkich HP.

Lampki palą się jak jest trwały błąd, a w dzienniku zdarzeń zapisywane są wszystkie. Ja miałem takie drukarki w których pełno było 50013 i dalej działają. Według mnie to usterka w torze papieru. Jeśli skaner będzie wytarty to mocno hałasuje.
    Poza tym to co opisał jgarbien tyczy się 1100 i 6L. HP 2110 ma zupełnie inaczej zbudowany skaner.

Separator i rolkę wymieniłem na nowe, usterka nawet częsciej zaczeła się pojawioać.Laser jak wejdzie na obroty to wydaje mi się ze za bardzo hałasuje, dlatego warto by było silnik lasera przesmarować jeśli jest taka możliwość.Tego nie wiem.W 1200 rozbierałem silniczek las. i smarowałem ale w tej jest zupełnie inaczej.Czy ktoś to robił?

Dodano po 21 [minuty]:

fuser napisał:
    to jest owszem błąd lasera, ale tym bym się specjalnie nie przejmował. To często występuje nawet w innych drukarkach, a wszystko działa poprawnie. Możesz jeszcze sprawdzić przy jakim liczniku stron to wystąpiło.
    Proponuję jeszcze sprawdzić drukarkę na tescie ciągłym. Duży klawisz wciśnięty, włączasz zasilanie i czekasz, ąz wszystkie lampki się zaświecą.
    Według mnie te białe strony wychodzą dlatego, że drukarka pobiera niepotrzebnie następną kartkę i wtedy zacina. Jaki przebieg? separator był wymieniany ? rolka poboru ?

To się dzieje w czasie ciągłego wydruku , węc kartki są pobierane cały czas, jedna za drugą.Przed wyjściem białej kartki słychać jak laser traci obroty i w momencie jak kartka pojawia się na wyjściu to słychać jak laser się zatrzmuje.

Dodano po 13 [minuty]:

a_pawel napisał:
    Trzymając mały klawisz wciskasz duży - o ten test chodzi fuserowi. Tam na pewno jest dziennik zdarzeń.
    Pozdrawiam

Dzięki , udało mi się wydrukować stronę testową
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    spróbuj wyjąć z całą płytką i naoliwić od spodu. Myślę jednak, że to jest ratowanie umarłego... Jaki przebieg ma ta maszyna ?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Moja rada na taki przypadek-prawdopodobnie albo masz za krótki czujnik(wytarty) pod registration( wymień go lub ściśnij mocno żeby się wydłużyl lub nadlej trochę poksipolu)
    Druga sprawa to ten sam czujnik zbyt mocno spężynuje( rada na to dosatć się do tej sprężynki od spodu czyli odkręcić engine i ją leciutko naciągnąć żeby tak nie sprężynowała)

Jaki masz licznik stron?
  • Poziom 11  
    Licznik stron jest natępujący: 511629
    Nie bardzo rozumiem o którym czujniku ze sprężynką mówisz, prosiłbym o dokładniejsze określenie miejsca tego czujnika.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Printers może mieć rację. Miałem podobny przypadek z tym, że moja miała ponad 600 tyś. Wymieniłem również czujnik (jego czubek był wytarty i przez to któtszy) i drukarka zaczęła działać bez problemu (czujnik zobaczysz po odchyleniu metalowej klapki pod tonerem).
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Dziękuje za pomoc wszystkim doradcą, wkońcu mi się udało naprawić dzięki waszej pomocy .Wcześniej wymieniłem moduł lasera oraz fiuzer z innej drukarki ale to nie pomogło.Wyszło to na czujnik i klapkę pod zespołem tonera.Czujnik był wytarty a z klapki zeskoczyła sprezynka, tak więc najbardziej trafne były te ostatnie rady.Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam Wszystkich którzy mi pomagali !!!!
  • Poziom 10  
    Mam chyba identyczny problem, bardzo prosze o pomoc lub poradę, sam nie wiem czy dam radę cokolwiek z tym zrobić ale z wdzięcznością przyjmę pomocną dłoń od kogoś kto potrafii. okolice Pińczowa, Buska-Zdroju, Kielc, w świętokrzyskiem. Drukarkę kupiłem na allegro, kod błędu też 50013, marwi mnie jednak tylko to iz moja ma zaledwie 40764 strony nabite - więc nie wiem czy czujnik mógl się już wytrzeć. Pozdrawiam, założyłem na forum post o moim problemie, oto link:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2020473#2020473