Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefon jako router internetu LTE

03 Mar 2015 16:05 7737 8
  • Level 12  
    Chciałbym dowiedzieć się, czy jest możliwość udostępnienia internetu LTE ze smartfona (nie z karty sim samego internetu na abonament, ale z telefonicznej karty sim telefonu wziętego na abonament)? Chciałbym móc połączyć się PC z internetem który jest udostępniony z telefonu i z niego korzystać. W abonamencie mam duży pakiet GB do wykorzystania i zazwyczaj on przepada, więc mógłbym udostępnić go innym osobom w domu.

Jeżeli jest to możliwe, to jaki najtańszy smartfon z lte mógłby posłużyć jako taki router?
  • Level 28  
    Nie potrzebujesz do tego smartfona, wystarczy modem LTE na USB lub z Wifi. Mają one też możliwość podpięcia dodatkowej zewnętrznej anteny, którą wykorzystasz w miejscach ze słabym zasięgiem.

Dodano po 4 [minuty]:

Jeśli jednak chcesz też dzwonić z tej karty i chcesz smartfona to polecam np. G2 mini lub nową moto E LTE
  • Level 12  
    Ale zwykła karta sim np play na abonament przypuśćmy jakaś formuła+pakiet 20 gb internet będzie działać z modemem lte na usb lub z wifi? Nie chciałbym dodatkowych połączeń kablem z pc tylko aby to działało jako bezpośredni router bezprzewodowy lub najlepiej przewodowy ale z przewodem do gniazdka z prądem. Nie chodzi mi o internet wzięty w play, czy orange lub plus, czy aero2 tylko o zwykłą kartę sim z abonamentem na rozmowy w play i smsy+dodatowo do tego pakiet gb na internet.

Dodano po 3 [minuty]:

a co do telefonu to chodzi mi o jakąś najtańszą opcję telefonu z LTE bo miałby on posłużyć tylko i wyłącznie jako router :p

Mam router w domu, ale on niestety nie obsługuje kart sim a z tego co się dowiedziałem od pracownika sieci komórkowej, zwykłej karty sim z telefonu na abonament nie można umieścić w routerze sim i korzystać z internetu danego operatora.
  • Level 12  
    a jaki telefon polecacie.. taki z tych tańszych bo szkoda trochę pieniędzy na lepszy który ma służyć tylko jako router?

Dodano po 38 [minuty]:

Napiszę konkretnie co chcę zrobić. Mam abonament w play za 29,90 zł do tego chcę dokupić nielimitowany internet za 20 zł i chcę mieć to udostępnione w całym domu jako wifi, aby móc korzystać z tego internetu na 2 laptopach w domu. Internet jest nielimitowany ale po przekroczeniu 100 gb moze zostać spowolniony jednak 100 gb mi wystarczy. Proszę o pomoc w dobraniu sprzętu do takiej konfiguracji :)

Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:

To może ktoś mi poradzi, czy taki router: TP-LINK TL-MR3220 lub MR3420 + jakiś modem huawei lte (play daje możliwość pobierania max z prędkością do 75 mb/s) będzie dobrą konfiguracją? Jeżeli tak to proszę o pomoc w wybraniu kompatybilnego modemu dla tego routera.

Huawei E3372 będzie ok?
  • Level 33  
    Witam
    Nie każdy MR-3220 będzie działał, to zalezy od wersji.
    Każdy z routerów ma listy kompatybilnych modemów i szukaj takich list.
    Myślę że dobry modem plus router będzie droższy niż telefon, jeśli nie potrzebujesz zaawansowanych konfiguracji to telefon jest dobrym rozwiąxaniem.
  • Level 12  
    kurde akurat podane przeze mnie routery na liście nie obsługują huawei e3372 tylko E3372s-153 :/

chyba że router TP-LINK MR3420 v2 to wtedy tak

taki obsługuje e3372 http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-MR3420

a taki już tylko e3372s-152 .. : http://www.chip.pl/testy/akcesoria/routery-wifi-n/tp-link-tl-mr3420

choć ten drugi jest tańszy.

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

mam też na oku Router easyBox 803 z vodafone tylko nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy będzie on kompatybilny z huawei e3372
  • Level 29  
    Istotne jest też to, czy jesteś w zasięgu sieci LTE.
  • Level 12  
    tak jestem w zasięgu LTE i do tej pory nie wiem jaki sprzęt wybrać.

Dodano po 4 [godziny] 47 [minuty]:

tak poza tym czy może mi ktoś powiedzieć, czy po umieszczeniu odpowiedniego modemu z sim w odpowiednim routerze będę mógł przesyłać bez problemu sygnał internetu do kilku komputerów czy tylko do jednego?

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Ruter TL-MR3420 v2+MF821 LTE. Takie coś kupiłem.