Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon jako router internetu LTE

03 Mar 2015 16:05 6843 8
 • Poziom 12  
  Chciałbym dowiedzieć się, czy jest możliwość udostępnienia internetu LTE ze smartfona (nie z karty sim samego internetu na abonament, ale z telefonicznej karty sim telefonu wziętego na abonament)? Chciałbym móc połączyć się PC z internetem który jest udostępniony z telefonu i z niego korzystać. W abonamencie mam duży pakiet GB do wykorzystania i zazwyczaj on przepada, więc mógłbym udostępnić go innym osobom w domu.

  Jeżeli jest to możliwe, to jaki najtańszy smartfon z lte mógłby posłużyć jako taki router?
 • Poziom 28  
  Nie potrzebujesz do tego smartfona, wystarczy modem LTE na USB lub z Wifi. Mają one też możliwość podpięcia dodatkowej zewnętrznej anteny, którą wykorzystasz w miejscach ze słabym zasięgiem.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Jeśli jednak chcesz też dzwonić z tej karty i chcesz smartfona to polecam np. G2 mini lub nową moto E LTE
 • Poziom 12  
  Ale zwykła karta sim np play na abonament przypuśćmy jakaś formuła+pakiet 20 gb internet będzie działać z modemem lte na usb lub z wifi? Nie chciałbym dodatkowych połączeń kablem z pc tylko aby to działało jako bezpośredni router bezprzewodowy lub najlepiej przewodowy ale z przewodem do gniazdka z prądem. Nie chodzi mi o internet wzięty w play, czy orange lub plus, czy aero2 tylko o zwykłą kartę sim z abonamentem na rozmowy w play i smsy+dodatowo do tego pakiet gb na internet.

  Dodano po 3 [minuty]:

  a co do telefonu to chodzi mi o jakąś najtańszą opcję telefonu z LTE bo miałby on posłużyć tylko i wyłącznie jako router :p

  Mam router w domu, ale on niestety nie obsługuje kart sim a z tego co się dowiedziałem od pracownika sieci komórkowej, zwykłej karty sim z telefonu na abonament nie można umieścić w routerze sim i korzystać z internetu danego operatora.
 • Poziom 12  
  a jaki telefon polecacie.. taki z tych tańszych bo szkoda trochę pieniędzy na lepszy który ma służyć tylko jako router?

  Dodano po 38 [minuty]:

  Napiszę konkretnie co chcę zrobić. Mam abonament w play za 29,90 zł do tego chcę dokupić nielimitowany internet za 20 zł i chcę mieć to udostępnione w całym domu jako wifi, aby móc korzystać z tego internetu na 2 laptopach w domu. Internet jest nielimitowany ale po przekroczeniu 100 gb moze zostać spowolniony jednak 100 gb mi wystarczy. Proszę o pomoc w dobraniu sprzętu do takiej konfiguracji :)

  Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:

  To może ktoś mi poradzi, czy taki router: TP-LINK TL-MR3220 lub MR3420 + jakiś modem huawei lte (play daje możliwość pobierania max z prędkością do 75 mb/s) będzie dobrą konfiguracją? Jeżeli tak to proszę o pomoc w wybraniu kompatybilnego modemu dla tego routera.

  Huawei E3372 będzie ok?
 • Poziom 33  
  Witam
  Nie każdy MR-3220 będzie działał, to zalezy od wersji.
  Każdy z routerów ma listy kompatybilnych modemów i szukaj takich list.
  Myślę że dobry modem plus router będzie droższy niż telefon, jeśli nie potrzebujesz zaawansowanych konfiguracji to telefon jest dobrym rozwiąxaniem.
 • Poziom 12  
  kurde akurat podane przeze mnie routery na liście nie obsługują huawei e3372 tylko E3372s-153 :/

  chyba że router TP-LINK MR3420 v2 to wtedy tak

  taki obsługuje e3372 http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-MR3420

  a taki już tylko e3372s-152 .. : http://www.chip.pl/testy/akcesoria/routery-wifi-n/tp-link-tl-mr3420

  choć ten drugi jest tańszy.

  Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

  mam też na oku Router easyBox 803 z vodafone tylko nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy będzie on kompatybilny z huawei e3372
 • Poziom 29  
  Istotne jest też to, czy jesteś w zasięgu sieci LTE.
 • Poziom 12  
  tak jestem w zasięgu LTE i do tej pory nie wiem jaki sprzęt wybrać.

  Dodano po 4 [godziny] 47 [minuty]:

  tak poza tym czy może mi ktoś powiedzieć, czy po umieszczeniu odpowiedniego modemu z sim w odpowiednim routerze będę mógł przesyłać bez problemu sygnał internetu do kilku komputerów czy tylko do jednego?

  Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

  Ruter TL-MR3420 v2+MF821 LTE. Takie coś kupiłem.