Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GTx 560 Ti chłodzenie karty

03 Mar 2015 21:22 1848 15
  • Poziom 9  
    Witam!
    Posiadam GŁOŚNĄ (to jest problem) kartę graficzną jaką jest:
    Nvidia GForce GTx 560 Ti 2.Gb DDr5 256 bit
    NIE KRĘCONA!!! Oryginalne Taktowanie!!!
    Nie wiem czy ma to znaczenie ale podaję na przyszłość info o PC:
    Procesor: Intel Core 2 Duo E8400
    Płyta Główna: FUJITSU D2812-A2
    Dysk: SSD GoodRam 120 Gb
    Monitor: Dell 21.5' Full HD
    (jak dobrze pamiętam z końcówki roku 2012)
    Kartę zakupiłem z jakiegoś magazynu (nie pamiętam dokładnie z jakiego) jako nową w śierpniu 2013 roku.
    Jak wyżej napisałem problemem jest to iż karta już przy 35% mocy wiatraka jest głośna a przy około 50% wzwyż to już jak odkurzacz.

Temperatury:
    W stanie spoczynku: 30-35 stopni
    Podczas gry: wiem że wiatrak rozkręca się na około 65-80%
    (Gry: Crysis 2/3, World of Tanks, Dying Light, Assetto Corsa )

Próbowałem ją rozebrać i wymienić pastę termo jednak obudowa dzielnie stawiła opór i poległem.
    1.Czy do tej karty znajdę chłodzenie (w rozsądnej cenie) które mogło by zapewnić lepszy komfort podczas gry?
    2. Moja obudowa pc jest mała i żeby zmieścić tą kartę trzeba się trochę bardziej postarać. Czy obieg powietrza w obudowie też ma tu jakiś duży wpływ?

Przepraszam za jakość zdjęć.
    P GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty
  • Poziom 12  
    Obieg powietrza ma duży wpływ.
    Przeczyść dokładnie ten metal pod wentylatorem, wydmuchaj sprężonym cały kurz.
    Po pierwsze napisz jaki masz zasilacz.
    Po drugie ściągnij OCCT i puść power supply test na około 30 minut i zarzuć wszystkie screen shoty wykresów które wykona program.
    Tutaj nie wymienisz pasty termo tylko termopady jednak wydaję mi się że 560ti to generalnie głośne były.
    Ogarnij czy nvidia nie wypuściła nowego biosu.
    Jak już zrobisz testy OCCT i napiszesz jaki zasilacz to ogarne temperatury i powiem ci czy aktualizacja biosu może pomóc.
    Narazie czekam na ss
  • Poziom 9  
    Kartę juz przeczyscilem jakoś tydzień temu (sprężonym powietrzem)
    Screeny Occt wrzucę wieczorem około 19 chyba ze uda mi się wcześniej.
    Zasilacz Chiftech 500w zakupiony w komputroniku w kwietniu 2014.
    Dodam również zdjęcia jak prezentuje się obudowa.
  • Poziom 9  
    Screeny OCCT:
    GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty

Dodano po 7 [minuty]:

Zdjęcia komputera:
    GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty GTx 560 Ti chłodzenie karty
  • Poziom 12  
    Po pierwsze to masz jakąś dziwną płytę główną i obudowę ;/
    Powinieneś kupić obudowę z lepszym przeplywem powietrza i normalny ustawienie komponentów bo tutaj to jest jakaś patologia. To komputer biurowy do którego wsadziłeś grafike do gier.
    Jeśli chodzi o wykresy z OCCT to tak.
    Czy robiłeś coś na komputerze podczas pracy programu? Są jakieś dziwne spadki w używaniu procesora. I pod koniec testu jak sam widzisz napięcie VIN0 drastycznie zmalało ale generalnie było stabilne.
    Rdzenie twojego procesora dochodzą do 70 stopni to normalne że masz ścinki w grach...
    Kiedy ostatni raz zmieniałeś paste na procesorze ? Lepsze chłodzenie odpada w tej budzie.
    Moim zdaniem w cenie 80-100 zł dorwierz jakąś płytkę główną i używaną obudowę za kolejne 20-50zł. Lub kupisz sobie coś przyszlościowego jak masz hajs.
    Ogólnie nie wczytało napięć z lini 3,5,12v tylko z procesora coś tu jest nie halo do tego napięcie VIN0 jest śmiesznie małe jak na c2d e8400

Moim zdaniem ta karta graficzna nie ma sensu na tej płycie głównej jak i do dwurdzeniowego procesora. Do czegoś takie maksymalnie jakiegoś radka 7770 i nie więcej.

Moim zdaniem kolejność rzeczy które powinieneś zrobić to kupić
    albo płytę główną na 775 i przełożyć bebechy + obudowe przewiewną z dobrym kierunkiem obiegu w środku.
    albo inwestować w socket 1150 i pamięci ddr3 i całkowicie to wszystko zmienić.
  • Poziom 9  
    Ten komputer, w znaczeniu: Obudowa, płyta i procek dostałem za 170 zł ze sprawdzonego źródła.
    Patrząc na wcześniejszy mój "komputer"
    Amd Athlon 4200, lipny zasilacz 350w, nvidia gt8600 to jest ogromna różnica.
    Ogólnie jestem zadowolony z całej jednostki. Problemem dla mnie jak na razie jest strasznie głośna grafika.
    Obudowa typowo biurowa to wiem. Dla mnie nie jest problem zmienić tą obudowę na inną (bardziej normalną) :D
    Podczas pracy programu miałem tylko i wyłącznie włączoną w tle przeglądarkę (Opera) z otwartą stroną tego forum.
    Co do ścinek w grach, są to delikatne przycięcia na 5-6 sekund i wszystko wraca do normy.
    Pastę termo na procku (płyta główna) wymieniałem w październiku.

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

Powiedzmy że zmienię obudowę. Da mi to możliwość lepszego chłodzenia i procka i grafiki.
    Oczywiście jeżeli do tej grafiki są dostępne odpowiednie.
    Czy mógłbyś mi wskazać jakie było by wydajniejsze a przede wszystkim cichsze?
  • Poziom 12  
    Napisz ile masz pieniążków na chłodzenie procesora.
    Generalnie do e8400 myśle że spartan he-923
    http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-he923-309590/
    ewentualnie szukaj scythe mugen używanego.
    Ja miałem na e8400 ac freezer pro 7 o ile pamiętam i fajnie grało.
    Generalnie jak go nie kręcisz to zwykły najtanszy cooler na morele znajdź i też styknie.

DO grafiki ciężko coś znaleźć i wsadzić ;/ nie miałem z tym nigdy do czynienia więc się nie wypowiadam. Ale spróbuj może u jakiegoś znajomego podłączyć tą grafike i zobaczyć czy też tak napierdziela bo może to wina płyty / zasilacza. Spróbuj znaleźć nowszy bios do niej bo 35 stopni w idlu to mało i może ona po prostu ma źle obroty względem temperatury ustawione.
  • Poziom 17  
    Coś mi się wydaje że w tej sytuacji wymiana obudowy będzie mocno utrudniona.
    Z teko powodu że płyta główna ma inną budowę niż standardowa.
    Nawet jak się wymieni obudowę to tak czy siak będzie identycznie to wyglądało jak w tej.
    A karta jest głośna taka jej natura.
    Miałem podobną tylko 570 suszara że hej.
  • Poziom 12  
    A za te 170zł mogłeś dorwać sobie płyte główną pod 775 nawet jakieś p5q-e widziałem z prockiem e8400 na tablicy za 110zł i budę tanio wyrwać jakąś.
    Karty raczej nie wyciszysz chyba ze ten inny bios.
  • Poziom 17  
    Ale czy opłaca się dalej ładować w takie graty.
    Sam mam s775 tylko że mam xeon e5450.
    A ten e8400 nie grzeszy wydajnością
    Ale jak by dorwał coś fajnego w miarę tanio to po oc to jeszcze pochodzi.
  • Poziom 9  
    Mam już upatrzoną obudowę nówkę Silentium Pc za marne grosze (70zł)
    Myślę ze będzie to duża różnica choćby w uporządkowaniu kabli bo to co teraz jest to patologia.
    Słusznie to wcześniej stwierdził kolega stybydyby.
    Nvidia GTx 560Ti ma mój znajomy tylko z pamięcią 1.Gb jednak wiatrak jest innej budowy przez co nie jest aż tak głośna.
    Jak składałem tego pc to był mały problem właśnie z grafiką.
    Całego pc wraz z grafą oddałem kumplowi informatykowi gdyż karta nie podawała obrazu.
    Okazało się że musiał mi przestawić ustawienia w biosie by obraz był podawany przez kartę a nie płytę główną.
    Zanim to jednak zrobił, sprawdził karte na swoim pc (i5+asrock+bequiet 600W...to nie byle co) by sprawdzić czy karta jest sprawna.
    Odpaliło mu bez problemu jednak sam przyznał że głośna praca to znak rozpoznawczy tej karty.
    Możliwe że najlepszym wyjściem będzie zmiana płyty na coś bardziej normalnego normalnego.

Dodano po 16 [minuty]:

Z tego procka E8400 jestem zadowolony.
    Mam też drugiego Pc:
    Procesor: i3 3.5 Ghz (bez odblokowanego mnożnika)
    Ram: 4Gb DDr3
    Dysk: HDD 1.Tb
    Wszystko zamknięte w gotowcu DELL VOSTRO 3800. Wyrwałem tego kompa za 950zł.
    Jednak dopiero 3 miesiące później. Gdybym wiedział że wpadnie taka okazja to bym nie bawił się w tego Fujitsu.
    Nie widzę różnicy między użytkowaniem i3 a E8400. Przykłady:
    World of Tanks:
    Intel i3: około 50 fps i grafika na minimalnych
    C2D E8400: około 40 fps grafika wysokie/maksymalne (zbędne elementy wyłączone np. trawa w trybie snajperskim)
    Przeglądanie stron niezależnie od przeglądarki, czas reakcji wydaje się identyczny na obu prockach.
    Nie planuje na razie jakoś grzebać w tym Dell'u może w pobliżu lipca coś zmienię.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam jeszcze że tego Dell'a wyrwałem jako nowego. Sam go z folii zabezpieczającej zdzierałem.
  • Poziom 9  
    O czymś takim właśnie myślałem... Jednak ta cena -.- ale kultura musi kosztować ;)
    Powiedzmy że załatwię sobie te chłodzenie. Jak mam zdjąć to oryginalne?
    Tak jak już na początku wspomniałem obudowa stawiła mi dzielny opór przez co nie mogłem jej zdjąć.
  • Poziom 12  
    na dole masz 4 śrubki trzymajace cały radiator na płycie głównej.
    Reszte musisz zrównoważoną siłą bo to jest przyklejone na termopady.
    Musi odejść.

Dodano po 3 [godziny] 12 [minuty]:

A może przełóż tą 560ti do tego della vostro z i3ką?
    Chyba że tam masz jakąś grafikę bo ona przy 4 wątkach rozwinie skrzydła.
  • Poziom 9  
    Chciałem tą 560ti przełożyć pod i3 jednak obudowa jest "small tower" czy jakoś tak, więc nie da rady.
    I tak ta obudowa nie wygląda za ładnie i myślałem ją zmienić jednak puki nic się nie psuje to się nie tykam :P
    Wieczorem spróbuje z karta, mam nadzieję że się uda ;)
  • Poziom 9  
    Witam ponownie!
    Na początku przepraszam za tak długi brak odzewu.
    Z kartą udało się pomęczyłem się trochę i wymieniłem pastę, wyczyściłem itp.
    Nie widzę różnicy podczas gry, przycinki które były nadal są jednak nie przykuwam do tego uwagi.
    (Dying Light-średnie detale oraz World of Tanks na wysokich)
    MSI Afterburner i GPU-Z pokazuje 100 stopni.
    Jakoś niedawno jak otworzyłem obudowę i tak mam cały czas temperatury sięgają 95-100 stopni. Prawie żadnej różnicy.
    Zmniejszyłem nawet taktowania GPU: 822 na 795 Pamięć: 2004 na 1950. Wydajność wiadomo spadła +/- 3-4 fps a temperatury jakie były takie są.
    Dlatego powróciłem do standardowych częstotliwości.
    Karta pracuje na max wydajności około 3h dziennie (czasami nawet więcej) i tak przez cały tydzień. Jest to bezpieczne lub czy przełoży się to na żywotność sprzętu?