Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hstnn-ib 04 - oznaczenie pinów

kriss2106 03 Mar 2015 21:35 1311 8
  • #1 03 Mar 2015 21:35
    kriss2106
    Poziom 9  

Witam! Posiadam taką oto baterię jak na zdjęciu i chciałbym zapytać czy ktoś może zna oznaczenie jej pinów ponieważ jest całkowicie rozładowana i miernikiem ni dy rydy.A chcę sobie z niej zrobić przenosną ładowarkę usb. Z góry dzięki i pozdrawiam . :) hstnn-ib 04 - oznaczenie pinów hstnn-ib 04 - oznaczenie pinów

0 8
  • #2 03 Mar 2015 21:57
    voltandwatt
    Poziom 13  

hstnn-ib 04 - oznaczenie pinów sprawdź czy napięcie zgadza się miernikiem , aha jeśli chcesz dać do ładowarki usb musisz dać regulator napięcia na 5V bo twoja ładowarka ma 14.5 V

0
  • #3 03 Mar 2015 23:02
    kriss2106
    Poziom 9  

voltandwatt napisał:
    hstnn-ib 04 - oznaczenie pinów sprawdź czy napięcie zgadza się miernikiem , aha jeśli chcesz dać do ładowarki usb musisz dać regulator napięcia na 5V bo twoja ładowarka ma 14.5 V

Właśnie o to chodzi że miernikiem tego nie sprawde bo jest całkowicie rozladowana . A wiesz może jaki regulator byłby odpowiedni żeby dawał 1A ? I jeszcze jedno pytanie. Czy te piny są też do ładowania tej baterii?

0
  • #4 04 Mar 2015 13:52
    kriss2106
    Poziom 9  

Rozebrałem dziś tą baterię tak z ciekawości i okazało się że, jednak jest naładowana. Uszkodzony jest chyba ten układ który się w niej znajduje więc działam dalej :) Na jednym wyjściu ma 14,8 V na drugim 7,4 V a na trzecim 3,6 V więc można zrobić ładowarkę do wielu urządzeń :D zastanawiam się tylko czy bez tego układu będzie można ją naładować bezpośrednio z ładowarki bo z tego co wyczytałem w tym może być też układ sterujący napięciem ładowania i zastanawiam się czy coś da się z tym zrobić. dołączam zdjęcia tego układu.. hstnn-ib 04 - oznaczenie pinów hstnn-ib 04 - oznaczenie pinów

0
  • #5 06 Mar 2015 13:43
    Lupo - baterie

Poziom 23  

Napisz konkretnie kolego o co Ci chodzi. Bo możemy się tylko domyślać. Chcesz wykorzystać pakiet ogniw li-ion z tej baterii do laptopa jako przenośny akumulator z napięciem 5V?

0
  • #6 07 Mar 2015 12:07
    kriss2106
    Poziom 9  

Lupo - baterie napisał:
    Napisz konkretnie kolego o co Ci chodzi. Bo możemy się tylko domyślać. Chcesz wykorzystać pakiet ogniw li-ion z tej baterii do laptopa jako przenośny akumulator z napięciem 5V?
    tak chcę wykorzystać ten pakiet ogniw do ładowarki USB o różnych napięciach którą chcę sam zrobić właśnie do np laptopa, telefonu czy innego urządzenia tylko wlasnie nie wiem czy ją się da naładować bez tego modułu ktory z niej wyjąłem

0
  • #7 09 Mar 2015 10:31
    Lupo - baterie

Poziom 23  

Sam pakiet ogniw oczywiście naładujesz przy pomocy odpowiedniego zasilacza. Warto do tego używać również balancera. Jest to dział poświęcony regeneracji baterii do laptopów, więc w tym zakresie się mogę wypowiadać i od razu podpowiedź - laptopa może zasilić poprzez gniazdo baterii tylko przy pomocy PCB. W tym celu musisz zresetować kontroler baterii. Od tego bym zaczął.

0
  • #8 09 Mar 2015 12:26
    kriss2106
    Poziom 9  

Lupo - baterie napisał:
    Sam pakiet ogniw oczywiście naładujesz przy pomocy odpowiedniego zasilacza. Warto do tego używać również balancera. Jest to dział poświęcony regeneracji baterii do laptopów, więc w tym zakresie się mogę wypowiadać i od razu podpowiedź - laptopa może zasilić poprzez gniazdo baterii tylko przy pomocy PCB. W tym celu musisz zresetować kontroler baterii. Od tego bym zaczął.

Dzięki za odpowiedź :) a wiesz może jak go zresetoweać? a co kwestii ładowania to problem rozwiązałem. Po prostu użyje starej ładowarki do baterii wkrętarki 14 Voltowej myślę że , powinno być dobrze.

0
  • #9 09 Mar 2015 12:40
    Lupo - baterie

Poziom 23  

Oj, żebyś się nie zdziwił :) w pierwszej kolejności sprawdź do jakich ogniw była to ładowarka, po drugie sprawdź jaki jest prąd i napięcie ładowania w tej ładowarce. Po trzecie poczytaj podwieszone tematy na tm forum, a łykniesz nieco wiedzy na temat ogniw li-ion.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo