Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pralka do 1100zł najlepiej o małej głębokości max 40-45cm?

03 Mar 2015 22:27 2865 10
  • Poziom 2  
    Witam,

Chciałabym kupić jak najtańszą pralkę, wiadomo w miarę oszczędną, orientując się w temacie wpadł mi pierwszy typ Indesit IWUD 41051 C ECO PL oraz Pralka Indesit IWSC51051C (ta pralka z dokupioną 5 letnią gwarancją kosztuje 833 zł na allegro). Jednak w tych pralkach wymienia się (chyba) łożyska razem z bębnem co sprawia że naprawa jest nie opłacalna. Dlatego zaczęłam szukać dalej, podobno firma beko produkuje pralki z łożyskami odkręcanymi, ale czy to prawda, mam tajkie typy: WMB 61242 PL PTM ok. 1200 co nieco zwiększa mój budżet, ale jeśli było by naprawdę warto jestem skłonna wziąć tą pralkę, producent daje do niej 5 letnią gwarancję. Zaszumiała mi w głowie gwarancja producenta, ale czy lepiej wziąć tą pralkę niż Indesit IWSC51051C dokładając ok 300 zł więcej?

Może macie jakieś inne typy? Lepsza firma w tym przedziale cenowym.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 22  
    Zarówno Indesit jak i Beko ma zespół piorący klejony, nierozbieralny.
    Gorenje robi dobre pralki, ale niestety ich slimy też mają zespół piorący nierozbieralny (pralki pełnowymiarowe o głębokości ~60cm i ładowności bębna od 7kg wzwyż mają zespół piorący skręcany na śruby ,rozbieralny).

Z pralek slim z rozbieralnym zespołem piorącym będzie BOSCH z serii WLG - są to modele o załadunku bębna do 5kg, produkowane w Rosji (St. Petersburg). Niestety cena jest trochę wyższa niż ty chcesz przeznaczyć na ten zakup, ok 1300zł. Generalnie pralki warte swojej ceny, dobre wykonanie samego wyrobu i dobre efekty prania.

Jeśli nie dasz rady tyle dać na pralkę to wybrał bym Gorenje - cena trochę niższa od Bosch natomiast jakość podobna, dobra (minusem jest nierozbieralny zespół piorący, przy dobrych wiatrach powinna podziałaś ok 8-10 lat).
  • Poziom 10  
    WMB 61242 PL PTM jest dobrym wyborem. Obecnie jest to jedyna pralka Beko o pojemności 6kg objęta 5 letnią gwarancją. Pozostałe modele są 7 kilogramowe i niestety droższe.
  • Poziom 2  
    Dziekuję za odpowiedz.

Wnioskuję, że we wszystkich slimach za wyjątkiem droższych pralek łożyska są doklejane. Dlatego pewnie postawie na coś tańszego, dokupując gwarancję do 5 lat.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    7.lenkaa napisał:
    Dziekuję za odpowiedz.

Wnioskuję, że we wszystkich slimach za wyjątkiem droższych pralek łożyska są doklejane. Dlatego pewnie postawie na coś tańszego, dokupując gwarancję do 5 lat.

Pozdrawiam

Mówiąc szczerze ,chyba tylko Bosch WLG ma rozbieralne zbiorniki jeśli chodzi o slimy.. no i może jeszcze Samsung, ale nie jestem do końca pewien.
  • Poziom 22  
    Czy blat nie ma czasem głębokości 60cm?
  • Poziom 12  
    Sprawdź sobie w Candy. Marka ma sporo pralek o niewielkiej głębokości oraz porządnym wykonaniu. Mamy obecnie ich pralkę Super Slim. Mam głębokość 33 cm a mieści ponad 6 kg prania czyli tyle co inne pralki przy głębokości 50-60 cm. W mieszkaniu z niewielką łązienką takie rozwiązanie jest bardzo wygodne.

Pralka jest energooszczędna oraz ma wiele programów. Podoba mi się również to,że wszystkie programy są czytelne. Wszystko jest opisane na froncie a nie tak jak w innych pralkach liczbami ( nie musisz szukac w instrukcji jaki program jest do czego).