Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama Wiśniowski i pilot Beninca

03 Mar 2015 22:48 2841 3
  • Poziom 6  
    Pisałem w listopadzie, że mam zainstalowaną bramę garażową Wiśniowski i do niej dwa działające piloty 4P433 oraz przeznaczony do zamontowania napęd bramy wjazdowej Beninca z jednym pilotem TO.GO 2VW.
    Oczywiście chodzi o to, żeby otwierać i zamykać obie bramy jednym pilotem.
    Dostałem odpowiedzi jak sterować obiema bramami za pomocą pilotów Wiśniowskiego i już miałem się zabrać do roboty, kiedy jeden z pilotów Wiśniowskiego padł. Poza tym zrobiło się zimno i wcześnie ciemno, więc sprawę instalacji napędu do bramy odłożyłem do wiosny.
    Wprawdzie nadal mamy astronomiczną zimę, ale drugi pilot do bramy garażowej też już zdążył paść. (Ta brama to generalnie porażka, ale to temat na inną opowieść).
    W tej sytuacji koncepcja nieco mi się zmieniła. Chciałbym dokupić drugi pilot Benincy i moduł radiowy do bramy Wiśniowskiego który będzie z pilotami TO.GO współpracował.
    Znalazłem coś takiego: ONE.2WB ODBIORNIK UNIWERSALNY 2-KANAŁOWY za ok. 185zł.
    Mam pytanie: czy coś takiego (mile widziana porada jak) da się wpiąć do bramy Wiśniowskiego, żeby nią sterować? Może wystarczy coś prostszego, bo nie mam dużych wymagań - chciałbym jednym klawiszem pilota otwierać/zamykać bramę garażową a drugim wjazdową.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi,

Pozdrawiam,

Zenon
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    Odbiorniki firmy Proxima.
  • Poziom 6  
    Byłem głupi. Coś mnie zaćmiło. Roiłem sobie, że komunikacja pomiędzy dodatkowym odbiornikiem a mechanizmem bramy odbywa się przez jakieś skomplikowane kody.
    Kiedy do mnie dotarło, że dodatkowy odbiornik komunikuje się z bramą przez zwykłe zwarcie - rozwarcie, wszystko stało się jasne.
    Kupiłem odbiornik Proxima, którego interfejs radiowy pasuje do systemu Beninca i zamontowałem go w bramie Wiśniowski a później już kupowałem piloty systemu Beninca (jest duży wybór).
    Dlaczego tak?
    1. Łatwiej mi coś zamontować w garażu pod dachem niż pełzać przy napędzie bramy wjazdowej.
    2. Jeśli coś padnie, to wolę mieć działającą bramę wjazdową i otwierać garażową ręcznie, niż na odwrót. Wtedy wjeżdżam na podjazd, parkuję auto przed garażem, zamykam wjazdową, wchodzę do domu i mam czas, żeby kombinować co dalej. Jeśli ktoś ma inny układ, to może wybierze odwrotnie.

Praktyczna porada - kupiłem sobie najmniejsze pilociki i zasięg okazał się za mały (kilka metrów). Pomyślałem o antenach, ale zamiast szukać oryginalnych za konkretne pieniądze, po prostu wpiąłem w miejsca przyłączenia anten kawałki przewodów o długości kilkudziesięciu centymetrów. Wystarczyło. dla mnie 30m zasięgu pilota jest OK. W garażu zwisa sobie pod mechanizmem sterującym bramą kawałek przewodu w niebieskiej izolacji o długości ok. 70 cm i nawet ładnie wygląda, a w napędzie bramy tkwi krótszy, brązowy i też działa. Nie muszę mieć pilota działającego z 200 m, ale jeśli ktoś musi, to niech kupuje profesjonalną antenę.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Udało Ci się "trafić" w pełną falę..( trochę ponad 69 cm)...Antena nie musi być profesjonalna, ważne żeby była dobrze dobrana do częstotliwości i układu na płytce odbiornika (czasem niektórzy producenci wstawiają na druku cewkę "wydłużającą " antenę).
    Najważniejsze że jesteś zadowolony i powiadomiłeś na forum o swoich spostrzeżeniach praktycznych.
    Temat zamykam.