Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 1,4 benz 2003 - pompa powietrza wtórnego jak odłączyć

03 Mar 2015 23:14 4395 9
  • Poziom 14  
    Witam, padła pompa powietrza w moim Partnerze 2003 rok, silnik 1,4 75KM.
    Moje pytanie brzmi jak odłączyć ją aby nie pojawiał się check engine oraz co zrobić z wężami.
    Druga sprawa to czy można ewentualnie zamontować pompę powietrza od innego auta, np. opla. Pytam ponieważ są sporo tańsze niż do Peugeota.

Dodam, że po podaniu napięcia pompa nie reaguje.
  • Poziom 23  
    Kolego, o jakiej pompie POWIETRZA Ty piszesz??? Nie pomyliło Ci się coś przypadkiem?
  • Poziom 15  
    dominik_ryka napisał:
    Witam, padła pompa powietrza w moim Partnerze 2003 rok, silnik 1,4 75KM.
    Moje pytanie brzmi jak odłączyć ją aby nie pojawiał się check engine oraz co zrobić z wężami.
    Druga sprawa to czy można ewentualnie zamontować pompę powietrza od innego auta, np. opla. Pytam ponieważ są sporo tańsze niż do Peugeota.

Dodam, że po podaniu napięcia pompa nie reaguje.

Jeżeli faktycznie takowa u ciebie występuje, domyślam się że chodzi ci o pompę powietrza wtórnego inaczej potocznie zwana odkurzacz, to wśród opinii użytkowników opli a zatem i w mojej jest ona zbędna.. jest to jeden z elementów recyrkulacji spalin który ma za zadanie polepszyć normy emisji spalin, "oplowcy" ją wyrzucają i cały jej zaprzyjaźniony układ zaślepiając po prostu przewody i żaden check się nie zapala :) na forum vectry jest to fajnie opisane
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Wywalenie pompy wg.
    AUTOGRZEBOLOG napisał:
    "oplowcy" ją wyrzucają i cały jej zaprzyjaźniony układ zaślepiając po prostu przewody i żaden check się nie zapala
    nie zlikwiduje kontrolki to nie opel, auto bedzie kuleć na zimnym silniku. Załóż sprawną.
  • Poziom 15  
    [quote="georgesgr"]Zapewne o takiej:
    Peugeot Partner 1,4 benz 2003 - pompa powietrza wtórnego jak odłączyć

Wymontowanie uszkodzonej pompy nie poprawi sytuacji, wiec po co? Chyba, ze sprzedajesz auto i chcesz wcisnac kupujacemu, ze jest w doskonalym stanie. W takim razie nie szukaj pomocy na forum.

Dodano po 4 [minuty]:

Widze, ze AUTOGRZEBOLOG uprzedzil mnie i udzielil ci "porady".
    Niestety, sa na tym forum "naprawiacze" i inni "grzebolodzy" obnizajacy jego poziom.[/quot

Jeżeli uważasz lub wiesz że auto kolegi będzie kuleć na zimnym silniku to okej, przecież nie będę się o to kłócił :) mi ten zabieg nie przyniusł zadnych negatywnych skutków, z tego co wiem innym posiadaczom opla omegi również, a korzyścią jak dla mnie jest nie wożenie w aucie buczącego szmelcu istniejącego tylko po to by zadowolić ekologów i kazać autu oddychać "własnymi bąkami"
  • Poziom 43  
    Koledze chodzi głównie o zgaszenie lampki check. Można to zrobić na 2 sposoby w tych autach.
  • Poziom 15  
    andrzej20001 napisał:
    Koledze chodzi głównie o zgaszenie lampki check. Można to zrobić na 2 sposoby w tych autach.

Taaak? no to nie trzymaj w niepewności bo sam się zaciekawiłem :)
  • Poziom 16  
    W Citroenie C1 kolegi, prawdopodobnie przez wymontowaną pompę powietrza wtórnego, padł katalizator (auto nie ma LPG).
    Po wymianie katalizatora, wskazania lambd 1 i 2 w normie, jakiś czas bez kodów, po czym zaczęły się pojawiać kody od niewłaściwie działającego układu dotłaczania powietrza. Zamówił i zamontował pompę, węże, zawór na kolektorze i jest ok.

Sonda lambda powinna podawać do kompa info o zmianie zawartości tlenu w spalinach w momencie podania zasilania do pompy powietrza. Natomiast jeśli w określonych warunkach (nie zawsze) mamy sygnał załączenia pompy, a nie mamy zmian o2 w spalinach - mamy kod.
    Układ dotłaczania powietrza powoduje wzrost ilości tlenu w katalizatorze, co z kolei wspomaga proces dopalania cząstek stałych w spalinach. Poza oczyszczaniem spalin powoduje to optymalną pracę katalizatora i jego odpowiednią żywotność.

Nie jestem z aso, ale w swoim aucie wymieniłbym pompę aby usprawnić układ, nie kombinował z przeróbkami.
    Pzdr
  • Poziom 14  
    andrzej20001 napisał:

To proszę o odpowiedź.
    Auta nie sprzedaję. Sam dla siebie chciałem kontrolkę zgasić. Pompa leży u mechanika wymontowana i prawdopodobnie jest spalona więc dlatego spytałem na forum aby w razie czego nie kupować nowej tylko się pozbyć tego ustrojstwa.