Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W215 - czujniki abs

04 Mar 2015 00:57 1626 6
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z moim CL500. Ostatnio zajechałem na stację, zgasiłem auto, wszystko było OK. Po odpaleniu i ruszeniu zapaliła się kontrolka ABS po czym wyrzuciło na wyświetlaczu usterkę BAS ESP i zawieszenia ABC. Od teraz usterka BAS i ESP jest od razu po uruchomieniu silnika a usterka zawiasu ABC po przekroczeniu około 20 km/h i wtedy zawieszenie samo podnosi się maksymalnie do góry i wcale nie amortyzuje (jakby się jechało na samych sprężynach bez amorków). Wraz z usterką ABC zmienia się wspomaganie, działa jakby o 50% słabiej. Czy to może być spowodowane uszkodzeniem czujnika abs?? Jakiego typu tam są czujniki abs pasywne czy aktywne??
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Kiedyś robiłem w takim abs. Wina była w odległości czujnika z przodu z prawej ale bez komputera nie ruszysz. Lampki same nie zgasną
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Bez diagnostyki nic nie stwierdzisz. Na czuja to może byc czujnik świateł hamowania bo często padaja ot tak nagle. Ale najlepiej zrób odczyt błędów.
  • Poziom 9  
    Prawdopodobnie wszystko się wyjaśniło. Pożyczyłem od kolegi auto-com'a i jednak czujnik w przednim lewym kole (stała wartość). Raczej to będzie to, bo ten sam błąd zapisał się w trzech sterownikach: silnika, skrzyni biegów i hamulcach. Odległość od koronki i sama koronka jest OK. Nowy czujnik już mam, jutro założę i się okaże. Nie wiem czy po wymianie czujnika błąd sam zginie czy trzeba odłączać akumulator, czy będzie potrzeba podłączyć znowu kompa?? Wiem, że po odłączeniu akumulatora trzeba zainicjować czujnik kąta skrętu kręcąc do oporu w lewo i prawo. I na koniec pytanko, bo to mi nie daje spokoju: czy w w215 czujniki są rezystancyjne czy hallotronowe. Bo jak rezystancyjne to powinny wykazywać rezystancję (a nie wykazują), natomiast jeśli hallotronowe to na piaście powinno być koło magnesowe a jest koronka jak przy czujnikach rezystancyjnych.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    kikunek102 napisał:
    będzie potrzeba podłączyć znowu kompa
    Trzeba będzie.
    kikunek102 napisał:
    czy w w215 czujniki są rezystancyjne czy hallotronowe.
    Tam są czujniki aktywne. Z elektroniką.
  • Poziom 9  
    OK. Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Jutro montuję czujnik i zobaczymy. Do jutra.
  • Poziom 9  
    Witam. Po wymianie czujnika, abs nadal świecił, ale po drugim odpaleniu silnika zgasł. ABS działa ESP i ABC też, wspomaganie także. Dla pewności podpiąłem komputer i nic. Żadnych błędów, wszystko się samo wykasowało. Wszystko w temacie.