Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lekki wzmacniacz estradowy

mmaker 11 Mar 2015 22:13 21381 42
    mmaker
    Poziom 19  
    W zasilaczu jest 13200µF na każdej szynie zasilania głównego 80V. Z upchaniem wszystkiego w środku miałem pewne obawy, że się nie uda, ale dałem radę.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    1grzecho
    Poziom 10  
    mmaker bardzo fajna konstrukcja, szczególnie ten zasilacz.
    również przymierzam się do składania dx600 i mam pytanie: które tranzystory parowałeś?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    mmaker
    Poziom 19  
    Witam. Parowałem praktycznie wszystkie tranzystory oprócz Stopnia Końcowego czyli pray IRF. Tu niestety może być niespodzianka bo spotkałem się z opinią że paliło pojedyncze mosfety lub/i sterujące.
    1grzecho
    Poziom 10  
    Masz schemat którym posługiwałeś się przy parowaniu?
    mmaker
    Poziom 19  
    Miernik uniwersalny.
    1grzecho
    Poziom 10  
    Możesz opisać w jaki sposób je dobierałeś?
    mmaker
    Poziom 19  
    Tranzystory były parowane pod względem hfE. Większość mierników ma taką opcję
    1grzecho
    Poziom 10  
    Te kondensatory 3300?F na 100V niskoimpedancyjne to Rubycon z oznaczeniami 85°C czy 105°C?
    mmaker
    Poziom 19  
    Kondensatory są na 85*C
    danielowski71
    Poziom 1  
    Nie jestem pewien, ale czy ten zasilacz nie pochodzi z telewizorów plazmowych od Samsunga.
    mmaker
    Poziom 19  
    Tak, pochodzi on z TV plazmowego Thomson.
    jaskol24
    Poziom 10  
    Tomciiiu napisał:
    Ten i wiele innych zasilaczy ja przerabiam do koncowek audio ten rowniez jest z mojej "stajni"... jesli jest ktos zainteresowany przerobkami to prosze o priv. Zasilacze sprzedaje wraz z Kolega Magi23 do koncowek audio ,kolega Magi23 uzupelnia zasilacz swoimi dobrymi koncowkami duzej mocy wykonane perfekcyjnie ktore pracuja w klasie H badz dobre topologie klasy koncowek w klasie AB mocy rzedu 1kw:) nie wiedzialem ze ktos wstawi ten zasilacz tu na Elektrode a tu prosze... :) moze nie bawem pochwale sie tu 3kw zasilaczem ful bridge swojej produkcji juz a nie tylko przerobkami przetwornic rezonansowych:) Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

Zasilacz pracuje z czestotliwoscia 123khz. Jesli cos CI to pomoze to jest polmostek rezononsowy.. z aktywnym PFC.

Tomciiiu jak Ci idzie budowa przetwornicy 3kw może się pochwalisz? Zdrać jakieś szczegóły? :D
    Tomciiiu
    Poziom 13  
    Na obecna chwile testuje i rozwazam sterowanie po przez trafo sterujace zamiast ir2110.Moc jaka wyciagam to ponad 2kw nie jest problemem,
    Na dzisiejszy dzien brakuje mi zabezpieczen i stabilizacji:P
    Sterownik jest oparty o Sg3525 i IR2110 rdzen e59:P 4 sztuki igbt 90 amperowych
    4kondensatory 220mF na 400v, diody 8 sztuk rf2001 20a na 300v. Poki co jeszcze w polmostku nie bawem bede przerabiac ja juz na pelen mostek, gdy znajde wiecej czasu. Załaczam kilka zdjec z budowy przetwornicy.

Lekki wzmacniacz estradowy Lekki wzmacniacz estradowy Lekki wzmacniacz estradowy