Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel CDC3 - Radio CCR600 nie widzi zmieniacza CDC1

djlj24 04 Mar 2015 10:29 594 2
 • #1 04 Mar 2015 10:29
  djlj24
  Spec od car audio

  Radio Opel CCR600 nie widzi podłączonego zmieniacza CDC3. Kabel w porządku, był sprawdzany z innym zmieniaczem i działał (zarówno z CDC2 i CDC3). Próba zmiany źródła wyświetla tylko NO CAS, tak jakby zmieniacza wcale nie było. Próba wejścia w tryb wpisywania kodu powoduje tylko pustkę na wyświetlaczu. Sam zmieniacz pobiera magazynek i ustawia się na pierwszą płytę, naciśnięcie klawisza wyrzucania magazynka powoduje jego złożenie i poprawne oddanie (wcześniej magazynek był zacięty i mechanizm go nie oddawał, reakcja radia była identyczna). Klawisz wyrzucania miga cyklicznie co sugerowałoby kod, ale nie pojawia się CD SAFE.
  Czyżby zmieniacz był do radia z telefonem (CCRT700) i dlatego takie zwykłe go nie widzi (CCR600)? Może ktoś wie jak z oznaczeń to sprawdzić?

  0 2
 • Pomocny post
  #2 04 Mar 2015 11:01
  SZYMON BYDGOSZCZ
  Poziom 35  

  djlj24 napisał:
  Czyżby zmieniacz był do radia z telefonem (CCRT700) i dlatego takie zwykłe go nie widzi (CCR600)? Może ktoś wie jak z oznaczeń to sprawdzić?


  Na klapie górnej jak masz TA to jest do 600 TB jest do 700.

  Oczywiście jest możliwość ,że klapy są zamienione.

  0
 • #3 04 Mar 2015 13:44
  djlj24
  Spec od car audio

  Jest TA więc powinno działać. No cóż mechanika poprawiona trzeba zobaczyć jeszcze elektronikę.
  Był niewłaściwy zapis w pamięci, na poprawnej zawartości radio zobaczyło CDC ale jeszcze dalej jest problem z mechaniką, otwiera magazynek na 4 płycie (wyświetla CHECK 4), ustawia czytnik do załadunku płyty, opuszcza magazynek do położenia płyty i na tym staje po czym wraca i znowu próbuje załadować płytę. Czyli w kółko otwiera i zamyka magazynek. Wygląda na to, że zblokowany jest napęd karetki lasera, może jakieś ciało obce ale nie rozebrałem jeszcze windy więc to tylko domysły.
  Czy ten model powinien sprawdzić płyty w kolejności od 4 (tej na górze) do 1 czy jednak od 1 do 4. Pamiętam, że sprawdzał ich obecność ale kolejności już nie.
  Dokładne oględziny wnętrza ujawniły przełamaną taśmę idącą ruchomej części zawierającej czytnik i silnik napędu płyty. Przerwane zostały (złamanie otwarte) połączenia do silnika przesuwającego karetkę lasera. Po ich prowizorycznym połączeniu mechanizm rusza dalej, jednak się zacina przy próbie przejścia do dalszego etapu pracy (już stara się kręcić płytą ale jej prawidłowo nie usadawia na talerzyku). Istniej podejrzenie, że jeszcze inne połączenia mają niepewne przejścia co ujawnia się takim zachowaniu. Ponieważ sama taśma może być bardzo trudno dostępna a i jej wymiana jest dosyć kłopotliwa to chyba skończy się kasacją zmieniacza (jeszcze czeka odłożony na kolejne podejście).

  0