Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada i tel stacjonarny - częste rozłączanie internetu...

04 Mar 2015 11:31 516 2
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam problem z neostradą kiedy podłączony jest telefon stacjonarny...
    Mam 2 poziomowy dom i na parterze jest stacjonarny telefon podłączony z filtrem tak jak mi kazano zrobić.
    Niestety kiedy podłączony jest telefon bardzo często rozłącza mi internet w niekontrolowany sposób.

Czy ktoś może ma jakiś pomysł jak uporać się z tym problemem?
  • Poziom 15  
    Cześć,

1. Uszkodzony filtr.
    2. Niewłaściwie podłączony - filtr podłącza się równolegle do linii telefonicznej doprowadzonej do modemu/routera. Linia telefoniczna jest wpięta bezpośrednio w modem/router. Na filtrze z reguły jest oznaczenie
    3. Uszkodzona instalacja domowa
    4. Instalacja domowa wykonana niewłaściwym kablem
    5. Jeżeli jest to telefon bezprzewodowy - może mieć to wpływ na transmisję wtedy na próbę należałoby podłączyć jakiś zwykły telefon przewodowy i w ten sposób wykluczyć bądź potwierdzić taki wpływ.
    ...
    ...
    i tak dalej...

Jest bardzo wiele możliwości. Tak naprawdę - tylko wizyta prawdziwego fachowca może Ci pomóc. A jeżeli chcesz sam spróbować to zacznij od sprawdzenia instalacji - czy nie ma np. jakiegoś odcinka instalacji do której nic nie jest podłączone - takie "wiszące" kawałki linii działają jak antena i naprawdę potrafią znacznie pogorszyć parametry - zwłaszcza sygnał/szum SNR.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Przyjechali panowie z pomocy technicznej i kazali wymienić przewód do internetu.
    Jak to nie pomoże to będę ich nękał aż zacznie działać