Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CHRYSLER VOYAGER 2002 3,3L - nie działa radio fabryczne

Adacho4 04 Mar 2015 12:35 5571 13
  • #1 04 Mar 2015 12:35
    Adacho4
    Poziom 2  

Witam.

Mam problem z seryjnym radiem (Alpine P56038585AO ) w/w aucie,
    po odpaleniu radio się podświetla, płytę można włożyć i wyciągnąć i na tym koniec w głośnikach głucho a wyświetlacz na radiu nie działa i przez to też nie wiem czy działa sterowanie z kierownicy.

Kostka od radia sprawdzona z poniższym schematem i wszystko się zgadza:
    wtyczki do złącza B u mnie nie ma bo nie mam zmieniarki.

Na początku myślałem, że mam zepsute radio więc znalazłem używane (jak twierdził sprzedający działające na 100% o numerze P56038585AL) ale po podłączeniu działało tak samo jak moje.

Według serwisu Chryslera obydwa radia powinny bez problemu komunikować się z autem i działać bez zarzutu.

Kilka słów odnośnie całego systemu: Radio ze sterowaniem z kierownicy + 8 głośników infinity o nr (P)04685755AD - 4 głośniki mają własne wzmacniacze i do każdego głośnika ze wzmacniaczem jest podłączony jeszcze jeden głośnik bez wzmacniacza.

Wiem tyle że po włączeniu radia idzie sygnał który włącza wzmacniacze i wszystko powinno grać ale u mnie poza tym że w głośnikach głucho to jeszcze ten wyświetlacz nie działa a u innych z tego co czytałem to radio działało normalnie sterowanie z kierownicy też tylko nie było dźwięku.

Jeżeli ktoś miał podobny problem albo wie co jest nie tak proszę o pomoc bo już od tygodnia szperam w necie i nic konkretnego nie znalazłem :) z góry dzięki ;)

0 13
  • #2 04 Mar 2015 13:36
    miecho18
    Spec od komputerów

A sprawdziłeś chociaż czy radio dostaje wszystkie 3 plusy?

0
  • #3 04 Mar 2015 13:48
    Adacho4
    Poziom 2  

Tak sprawdzałem wszystko jest :/ byłem nawet u elektryka który sprawdzał po mnie i też nie wie co jest.

1
  • #4 05 Mar 2015 10:23
    djlj24
    Spec od car audio

W radiach Chrysler często padała przetwornica wyświetlacza. To że w momencie wyjmowania z samochodu radio działało to nie znaczy, że ruszy po kilku dniach od odłączenia zasilania.
    Na początek warto zasilić radio i sprawdzić poza samochodem czy się włącza.

0
  • #5 05 Mar 2015 13:16
    Adacho4
    Poziom 2  

Dzięki djlj24 ;)

Radio dałem do sprawdzenia do serwisu od car audio jutro powinienem wiedzieć co i jak to napiszę :)

Dodano po 18 [minuty]:

A jeszcze takie pytanko: ma ktoś może dostęp do schematu tego radia ?

Bo w niecie nic nie mogę znaleźć a koleś z serwisu car audio też już 2 dni szuka i nic :/

0
  • #6 05 Mar 2015 22:53
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Może być wersja kanada.

Kodu nie ma ale przetwornica wyświetlacza ubita.

Standard.

Daj foto tyłu radia.

Kupuje się tylko takie które na foto są włączone !

Na all.... za 280 zł masz 100% ok.

0
  • #7 06 Mar 2015 10:55
    Adacho4
    Poziom 2  

SZYMON BYDGOSZCZ
    Auto i radio to Europa radia zza oceanu produkowane były w Meksyku a te jest z Węgier.

Jak już pisałem według serwisu chryslera radio powinno działać i faktycznie będzie to chyba przetwornica wyświetlacza ale jeszcze czekam na potwierdzenie.

Na szczęście drugiego radia nie kupiłem byłem u kolesia który je sprzedawał bo za niewielką opłatą zaoferował od razu montaż ale jego też nie działało także poza paliwem kosztów żadnych nie poniosłem.

0
  • #8 08 Mar 2015 02:07
    ikar55
    Spec od car audio

Adacho4 napisał:

Radio dałem do sprawdzenia do serwisu od car, koleś z serwisu car audio też już 2 dni szuka i nic :/

Do naprawy tej przetwornicy, wystarczy lutownica i odrobina cyny. Ale do dobrania się do niej i zlokalizowania usterki trzeba dużo zdrowia.

1
  • #9 08 Mar 2015 08:26
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

ikar55 napisał:
    Do naprawy tej przetwornicy, wystarczy lutownica i odrobina cyny.

Nie zawsze - miałem tak uszkodzone , że bez wymiany części się nie obeszło.

0
  • #10 08 Mar 2015 14:58
    ikar55
    Spec od car audio

Może i tak. Nie będę się przepychał. Być może mam zbyt mało doświadczenia, albo mam farta. Na co najmniej 40 przypadków nie trafił mi się ani jeden, który stawiałby takie wymagania.

0
  • #11 13 Mar 2015 22:51
    jeremik
    Poziom 14  

miecho18 napisał:

Spoiler:
    A sprawdziłeś chociaż czy radio dostaje wszystkie 3 plusy?

O które plusy chodzi...? Styk 1, 2 i ... ???

0
  • #12 22 Cze 2018 22:34
    LUKA1366
    Poziom 2  

Mam identyczny problem z moim radiem w Voyku z 2003.ten sam model radia i głośniki. Czy udało się to rozwiązać? Będę wdzięczny za pomoc.

Dodano po 1 [minuty]:

Mam identyczny problem z moim radiem w Voyku z 2003.ten sam model radia i głośniki. Czy udało się to rozwiązać? Będę wdzięczny za pomoc.

0
  • #13 25 Cze 2018 09:56
    jeremik
    Poziom 14  

Cześć. Pamiętam tylko, że był problem z przetwornicą - zasilaczem...

1
  • #14 25 Cze 2018 10:46
    LUKA1366
    Poziom 2  

Dziękuje za podpowiedź.
    Tomek

0