Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przeka幡iki
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Polar CZ 340 - Agregat ch這dziarki nie pracuje

04 Mar 2015 15:47 1413 4
  • Poziom 9  
    Czo貫m!

Opis sytuacji:
    Ch這dziarko zamra瘸rka Polar CZ 340.

-Agregat zamra瘸rki dzia豉, agregat ch這dziarki nie.

-Termostat zwarty.

- Napi璚ia na z陰czach zasilania agregatu ch這dziarki w豉軼iwe.

- Agregat ch這dziarki ciep造, ale nie dzia豉.

Teraz w豉郾ie us造sza貫m, 瞠 co jaki czas s造cha jakby d德i瘯 (klik) przeka幡ika/stycznika, po kt鏎ym od agregatu dobiega cichy d德i瘯 urz康zenia pracuj帷ego w stanie zwarcia (taki jak z silnika zablokowanej wiertarki), mimo to agregat nie t這czy p造nu, i ch這dziarka nie ch這dzi.

Czy to ju awaria silnika agregatu czy mo瞠 jeszcze jaka usterka (kt鏎ej nie umiem wymy郵i) naprawialna w domu?
    (jak trzeba to i cewk przeka幡ika przewin :-) )
  • Relpol przeka幡iki
  • Relpol przeka幡iki
  • Poziom 9  
    A czy m鏬豚y mi prosz powiedzie co we wn皻rzu spr篹arki mo瞠 wydawa ten d德i瘯 klikania ?

Jaki stycznik? czego? termostatu jakiego wewn皻rznego?

Agregat jakby si w陰cza (nie znam d德i瘯u jego normalnej pracy) na 10 sekund a nast瘼nie wy陰cza.
    Po nier闚nomiernych okresach odpoczynku w陰cza si zn闚 (stygnie?) i zn闚 10-12 sekund pracy... i tak w ko這 Macieju.

Wcze郾iej tego nie s造sza貫m, ale dzi od陰czy貫m agregat zamra瘸rki st康 me ju typowo ciekawskie pytanie.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 9  
    tak, tak.. to ju rozumiem, 瞠 zwarte uzwojenia silnika spr篹arki.
    A docieka貫m bo po prostu zanim wymontuj i zapoznam sie z budow (chwilowo nie mam czym, bo wywioz貫m wszystkie narz璠zia na dzia趾) jestem ciekaw jak realizowane by這 to zabezpieczenie (jaki "bimetal" jak w piecykach? czy mo瞠 jaki uk豉d na termistorach).

Jestem tez ciekawy czy mo積a ta lod闚k tak rozebra (przecinaj帷 oczywi軼ie obudow) by otrzyma dwie osobne ca貫 komory.
    (komora niedzia豉j帷ej ch這dziarki przyda豉 by mi si w procesie warzenia piwa), a dzia豉j帷y zamra瘸lnik wyl康owa豚y na dzia販e.

I tu kolejne pytanie: czy i jaki spos鏏 mo積a wygi望 radiator (w po這wie lub 3/4 wysoko軼i ) pod k徠em 90 stopni ?