Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Super Forteca do Hondy Civic 93' 1.5 16v-czy to dobry wybór?

18 Maj 2005 12:02 1394 3
  • Poziom 2  
    Zamierzam zamówić taki alarm u producenta. Na wstępie napiszę,że nie znam się na tym, mój ojciec jest z wykształcenia elektrykiem ale o alarmach niewiele wie. Chcę spróbować razem z nim założyć taki alarm. Mam parę pytań w związku z tym:
    1.Proponują mi do alarmu czujnik ultradźw. CR-2, syrenkę SPD 1/1, wyłącznik kracowy WP-8. Czy to dobry zestaw? Czy opłaca się do tego jeszcze czujnik CW-1, a może zamiast nich - dualny CD-2? A może jakaś inna syrenka (np. z własnym zasilaniem)?
    2.Czy jest sens do tego dołączać jeszcze blokadę zapłonu np. TERMINATOR?
    3.Czy łatwo jest zrobić własne odcięcie zapłonu (czytałem posty o odcięciu pompy itp ale chciałbym więcej szczegółów) i czy do w/w kompletu jeszcze to można i opłaca się dołożyć?
    4.Tutaj pytanie do Yasia.brzeg-czy schemat Super Fortecy w dziale download jest taki sam jak na stronie producenta (czy opłaca się go ściągać)?
    5.Co z centralnym zamkiem?Czy musi być podłączony do pilota (napewno bedzie wygodniej)?Jeżeli miałbym tak zrobić, to jakie jeszcze części będą mi potrzebne i ile kosztują?

Jeżeli macie jakieś dodatkowe sugestie i propozycje - chętnie przeczytam Proszę od razu o cennik. Napiszcie też, czy wogóle jest sens żebym z w/w kwalifikacjami sam się za to zabierał:), czy lepiej zrobić to w warsztacie (ile to ewentualnie kosztuje)? Z góry dzięki - POZDRAWIAM
  • Poziom 16  
    Każde zabezpiecznie nie sryjne czyli zrobione przez wlaściciela jest leprze od seryjnego. Jakmyślisz kot na poczatku kupuje alarm w pełnym wypasie i sparawdza jego "skutecznosc" tak zgadles złodzieje.
    dlatego tez jak każdy ktio zalozył już w życiu kilka alarmów napisze tak zrob swoje zabezpiecznie . dobry p[omysła dodatkowe odciecie zaplonu np. rozcinasz kabel sterujacy przekaxniiem zapłonu ( takie grube czerwone kableidą do niego masa i jeden co sie na nim pojawia napiecie po przekręceniu kluczyka roacinamy dwie zyłki podlaczamy a na ich koncu przełaczniczek np . stki montowany w sy renie od świateł ten w podlogę i maskujemy tapicerka wsiadasz wcisaksz przekrecasz kluczyk i od[palasz. tylko przed wyjściem musisz pamiestac o wyłaczeniu teog przycisku
    lub normalny pstryczek gdzieś gdzie łatwo siegnoąc i sieganie nie rzuca sie w oczy
    pozdrawiam
    ps. zawsze odciecie zapłonu cos moze dac im wiecej zabezpieczen i czujek tym wieksz strefa kontroi i wiekszy problem z regulacja
    ps.2 syrenka zawsze z własnym zasilaniem - poniewz jak jaodlaczysz od alarmu to wyje do momentu padniecia akumulatora ( w niej) lub do momentu rozbrojenia przez podłaczenie alarmu lub tez klucza blokującego

Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy!
    (TJT)
  • Poziom 2  
    Rozumię z tego, że taki alarm (oprócz tego co napisaleś) może być, bo przecież jakiś musi być. Postaram się porobić kilka takich własnych zabezpieczeń. Jeszcze gdybyś(cie) mi napisał(li) czy warto tego TERMINATOR-a brać, bo to chyba też jest forma odcięcia zapłonu? Dzięki za info.
    Pozdrawiam.
    Jak już otrzymam zestaw alarmowy pewnie jeszcze tu zagoszczę:).
    P.S. Świetne kompendium wiedzy z tego Waszego forum, naprawdę godne polecenia:)
  • Poziom 16  
    Przy zakladaniu alarmu liczą sie dwie cech jego efektywnośc i niezawodnośc oraz bez awaryjnośc im iwecej tego dasz tym trudniej obejśc tyle że z 2 krotnym wzrostem zabezpiecen rośnie 4 krotnie ryzyko awari lub obejścia .
    najważniejsze aby zakładał to ktoś " fachowy" i żabyś wiedził gdzie co i dla czego zrobil oraz wprowadzenie wąłsnej zmiany bo moze sie okazać iż ten "fachowiec miał juz fachowo nagrane zamowienie na tki model autka dlategop walsnie nalezy troszkę samodzielnosci i inwencji przejawić np : zmian kolorów przewodo na jednolitego koloru i td
    ( wiem to brzmi jak zabezpieczanie zabezpieczenia ale polska to duży kraj i bardzo wielkich możliwości) a i pamietaj jak ktoś będzie Ci wciskal ze dany alarm jest nie do obejścia to znaczy ze albo jest taki kiepski ; albo selowo wprowadza w ład lub tez wie kto bedzie nowym własci cielem. Raz oddał wujos saochodzik to "fachowca" powiedziąl muże jet alarmik nie do obejścia. ( i taki właśnie sie stał z dodatkowym przkaźnikiem kontaktronem i rfem ) ale sek w tym ze go nie ukradli bo niw eidzieli gdzie jest mój dodatek go do swojego to nawet pillota mieli
    pozdrawiam
    i przestrzegam