Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki a wtrysk

Mariusz_80 18 Maj 2005 12:15 783 4
  • #1 18 Maj 2005 12:15
    Mariusz_80
    Poziom 10  

Mam problem, założyłem sobie wczoraj nowe głośniczki TONSIL do Golfa 2, i pojawił się problem, podczas pracy silnika w głośnikach słychać pracę wtryskiwacza, czy jest jakiś sposób na wyleczenie tego buczenia? dotychwczas miałem ten problem tylko z fabrycznymi głośnikami z przodu, teraz mam ze wszystkimi. Proszę o pomoc.

Dzięku

0 4
  • #2 18 Maj 2005 18:38
    Pfemek
    Poziom 22  

Poblem nie wynika z głosników tylko ze złego wyfiltrowania napięcia zasilania radia w samochodzie. W obwodzie zasilania radia powinien być układ przeciwzakłóceniowy może go nie ma. Podejrzewam ze w głośnikach nie słychać pracy wtryskiwacza a pracę alternatora, powinien być przy nim kondensator tłumiący zakłócenia proponuje sprawdzić czy jest...

0
  • #3 20 Maj 2005 20:13
    Mariusz_80
    Poziom 10  

Oglądałem alternator, na jego tylnej pokrywie jest obok szczotek małe prostokątne pudełko, nie wiem czy o to chodzi, to jedyny element doczepiony tam, a jak zrobić taki filtr jeżeli radio go nie ma? Trzeba to montować przy każdym głośniku czy wystarczy jeden na wyjściu w radiu??

0
  • #4 20 Maj 2005 20:40
    IrekKo
    Poziom 32  

Filtr dajesz na zasilanie wzmacniacza lub radia tzn. zasilasz wzmacniacz przez filtr.
    Musisz dobrać odpowiednią "moc" filtra do wzmacniacza (zobacz jaki max. prąd może przepuszczać filtr).
    Jeżeli buczenie pojawiło się po jakiś modyfikacjach jak. np. inne kable lub inaczej prowadzone mogą one być przyczyną nanoszenia się jakiś zakłóceń.

0
  • #5 21 Maj 2005 21:48
    Mariusz_80
    Poziom 10  

Kable idą wdłuż tunela środkowego, wcześniej miałem zamontowane głośniki ze zwykłego "jamnika" i nie było problemów, pojawiły się po zamontowaniu nowych, ps z przodu cały czas były zakłucenia po wymianie radia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo