Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp Deskjet 6940 - Drukuje co drugą linijkę tekstu ciągłego

04 Mar 2015 17:24 1665 3
  • Poziom 8  
    Witam!

Mam taki problem z drukareczką jak w temacie.

Drukuje mi co drugą linijkę tekstu ciągłego tzn. pierwsza linijka drukowana jest normalnie natomiast druga wygląda tak jakby przez cała linijkę tekstu została nałożona biała linia w wyniku czego widać tylko szczytowe i dolne części liter.

Problem pojawił się dopiero po zmianie systemu operacyjnego z Windows XP na Windows 7. Na systemie XP wszystko pięknie drukowała.
    Dodam jeszcze, że drukarka nie jest podłączona do sieci i jest połączona z komputerem za pomocą kabla USB.

O ile do XP'ka firma Hp oferuje sterowniki to już do Windowsa 7 nie. Na stronie producenta pisze, że są wbudowane już w system.
    Przy okazji dodam jeszcze, że na stronie producenta pisze, że drukarka jest kompatybilna z systemem Windows 7.

Wchodząc w menadżer urządzeń i klikając we właściwości drukarki pokazuje mi, że brak jest zainstalowanych sterowników..

Próbowałem już pobrać program ze strony Hp, który ewentualnie miałby wykryć usterkę, ale niestety nie wykrywa on żadnych nieprawidłowości, wszystko jest w porządku..

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    moim zdaniem jest to problem mechaniczny w moim hp też tak miałem i okazało sie że problem był w zawilgoconej matrycy spróbuj wyczycić matrycę i kasety drukujące i jeśli masz jakis program do tej drukarki to zrób czyszenie kaset
  • Spec od drukarek
    A możesz wrzucić skan takiego wydruku? Podejrzewam, że to kartridż jest winny a zmiana systemu nie ma tutaj nic do rzeczy. Ew. może być brudny encoder kołowy.
  • Spec od drukarek
    mr.Maniek napisał:
    problem był w zawilgoconej matrycy

Matryca w drukarce - o jaką część dokładnie chodzi?