Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa przenośnego głośnika

04 Mar 2015 17:30 786 2
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich :)

Tak jak w temacie, chcę zrobić przenośny zestaw grający, i właśnie tu zaczynają się moje pytania.

Myślałem o wrzuceniu do tego zestawy jakiegoś radia samochodowego,2 głośników ( PEIYING PY-1310C 13cm 60W lub ALPHARD Car Set 132z)

I teraz najważniejsze pytanie brzmi, jakie zasilanie do tego sprzętu dorzucić??
    Myślałem nad akumulatorem od skutera 12v, tylko nie bardzo wiem ile mógłby on wytrzymać pod takim obciążeniem.
    Zestaw używany byłby głównie na ogniskach czy podobnych imprezach, czyli kilka godzin grania(przy tak ok. 3-4 byłbym zadowolony)
    Niechciałbym wrzucać w to jakoś dużo pieniędzy, które jak narazie nie trzymają się mojej kieszeni :)

A i jeszcze jedno, czym ewentualnie można by zastąpić radio samochodowe ??
    Chodzi głównie o wejście aux

Oczywiście wszystkie inne propozycje mile widziane :)

Pozdrawiam :)
  • Poziom 32  
    W takim sprzęcie najważniejsza jest skuteczność, czyli jak głośno i długo będziesz grał. Najlepsze by były głośniki szerokopasmowe/duże, zawieszenie papierowe i obudowa bass-reflex.
  • Poziom 27  
    Po co chcesz to budować? Można na takie potrzeby wykorzystać jakiś zestaw audio od komputera który jako używkę można kupić za kilka dobrych piw. Jak ma być zasilany z akumulatorów to moc kilka watt. Sam mam taki subwoofer dwukanałowy, chętnie się go pozbędę.