Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

citroen xsara II 1.4i 2000r - Kreci, swieci check, nie pracuje pompa, reset bsi

04 Mar 2015 20:57 5817 1
  • Level 16  
    xsara II 1.4i 2000r

problem:
    nagle zgasl i nie dal sie odpalic (nie jestem uzytkownikiem tego auta, nie wiem jak to dokladnie wygladalo, podobno zdarzalo sie to wczesniej, zapalal sie check engine ale udawalo sie auto po chwili odpalic, teraz jest kaplica)

po przekreceniu kluczyka:
    swieci sie tylko check engine, nie dziala pompa paliwa, rozrusznik kreci, nie dzialaja kontrolki od niemal wszystkiego (fota). centralny, swiatla postojowe/mijania czy awaryjne dzialaja (choc bez zapalonych kontrolek na desce i bez "pikania") ale nie dzialaja kierunki, nawiew, szyby.

citroen xsara II 1.4i 2000r - Kreci, swieci check, nie pracuje pompa, reset bsi citroen xsara II 1.4i 2000r - Kreci, swieci check, nie pracuje pompa, reset bsi

po resecie bsi (czary mary akumulator, kluczyk itd http://www.citroenownersclub.co.uk/bsi-reset.html ):

citroen xsara II 1.4i 2000r - Kreci, swieci check, nie pracuje pompa, reset bsi

Dalej swieci sie check engine (nie gasnie). wciaz nie dziala nawiew, i lewa szyba (prawa dziala). dalej nie dziala pompa paliwa, ogolnie czesc elektryki na desce wrocila (kierunki, kontrolki, swiatla, abs i airbag) jak i fizycznie w aucie (wycieraczki, prawa szyba, kierunki)

pytanie: bsi, czy wtrysk?

nie mam interface diagnostycznego wspierajacego to auto, mechanik (nie elektronik) nie umial sobie poradzic i auto oddal (uczepil sie pompy paliwa i jej przekaznika a przeciez polowa elektryki nie dziala, eh), ja do niego usiadlem zaraz po sciagnieciu go z warsztatu.
  • Level 17  
    Witam

Najpierw sprawdzenie bezpieczników a potem diagnostyka komputerem. To na sam początek.