Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-WN350GD - Komputer spowalnia przy połączeniu z siecią WiFi

05 Mar 2015 00:05 609 1
  • Poziom 2  
    Mam dosyć uciążliwy problem i proszę o pomoc.

Mam komputer, który łączy się z Internetem przez kartę sieciową TL-WN350GD.
    Kiedy połączy się z siecią, mam w Menedżerze zadań Windows "Proces bezczynności systemu" w okolicach 60-100%.
    Proszę o powagę! To nie jest śmieszne. Bo normalnie też jest (jeśli nic nie robię) 98-100% ale w zakładce "wydajność" odpowiada temu 2-0% po lewej i na wykresie linia tuż przy samym dole.

Natomiast po połączeniu się z siecią ów proces skacze sobie od 60 do 100% i jednocześnie w "wydajności" jest również 60-100% i komputer jest zamulony.

Przeinstalowałem właściwie wszystko - bez skutku. Wkurzyłem się i zrobiłem pełną, czystą instalację - z formatowaniem dysku i podziałem na nowe partycje.
    Bez zmian.

Ciekawa rzecz, która tu występuje
    - kiedy w połączeniach sieciowych klikam na moje połączenie i daję "wyłącz" - zużycie procesora spada do 0% (i proces bezczynności - 100%)
    - klikam ponownie i "włącz" - natychmiast zużycie procesora 100% (i proces bezczynności 100% - nie piszcie, proszę, że to niemożliwe, gdybym sam tak nie myślał, nie napisałbym tego posta).
    - kiedy - przy włączonym połączeniu - idę do pokoju obok i wyłączam router - natychmiast zużycie procesora spada do 0% (i proces bezczynności - 100%).

Tak, jakby samo wifi powodowało ten objaw - niezależnie gdzie wyłączę, jest ok.
    Natomiast włączenie powoduje całkowite zmulenie komputera.

Obecność wirusów wykluczam - pojawiło się to na nowiutkiej instalce XP SP3 (na której NIC nie instalowałem) natychmiast po podaniu klucza sieci, jeszcze zanim cokolwiek zdążyłoby się pobrać.

Nadmienię, że na forach (choć głównie zagranicznych) jest mnóstwo podobnych przypadków, w większości jednak nie rozwiązanych (a tam, gdzie są rozwiązane, nie pasują do mojego przypadku).
    Wystarczy wguglać:
    wifi cpu 100%
    tl-wn350gd wifi 100% cpu

Co to może być?

Aha - kiedyś na tym komputerze wszystko było ok a nic w hardware nie zmieniałem. Problem pojawił się nagle miesiąc temu; komputer wtedy rozkręciłem (to składak), wyczyściłem, odkurzyłem i złożyłem od podstaw. I też nic to nie dało.
  • Poziom 34  
    Witam
    Problem z plikiem "svchost.exe" - i włączony jeden z trybu "Automatycznej aktualizacji" spróbuj wyłączyć (np. chwilowo)"Aktualizacje automatyczna" i zobacz, czy proces użycia procesora się obniżył. Jak tak to należy zainstalować i poczytać o poprawkach na stronach Microsoftu dla XP SP3, a może warto przejsc na Viste lub WIN7 -32 bit :)