Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV do 2000 - LCD czy plazma?

mick80 05 Mar 2015 12:26 1755 13
  • #1 05 Mar 2015 12:26
    mick80
    Poziom 7  

Podobne wątki były już zakładane ale w większości są paroletnie.

Przymierzam się by kupić nowy TV, odświeżyłem trochę info o technologiach, popatrzyłem na specyfikacje i ceny. Teraz trochę pytań.

TV będzie używany w pokoju o rozmiarach ok 4x5 m
    Okno będzie po lewej stronie od oglądającego.
    TV będzie postawiony na niskiej półce RTV (porażka ale to życzenie lepszej połówki) na wysokości kolan.

Głownie zależy mi na jakości obrazu, z bardziej szczegółowych wymagań:
    rozdzielczość full HD, przynajmniej 3 wejścia HDMI, dobrze by było by jakieś było z boku TV. Rozmiar 42-48'cali, 3D jest mi niepotrzebne.

Jestem przekonany o lepszej jakości obrazu na plazmach - brak problemu z czernią i kątami patrzenia, większe zużycie prądu. No i plazmy powoli umierają, ale zakładam, serwis i gwarancja będą nadal działały.

Moim typem jest LG 50PB660V, co prawda rozmiar i cena trochę większa niż założenia (można go kupić za 2200), ale zastanawiam się nad nim, bo plazma kusi.

Drugi typ Sony KDL-40W605, ma podświetlenie LED (pełne nie krawędziowe), matryca PVA - czyli ładna czerń, gorzej z kątami patrzenia.

Trzeci typ to Panasonic TX-42AS650 Ma matrycę IPS, więc nie będzie problemów z kątami, trochę gorzej z czernią.

Czwarty typ : Samsung UE48H5000

Nie spieszy się mi z kupnem, mam 2-3 miesiące, liczę że ceny mogą spaść.

Spodobała mi się także ostatnia nowość TV z zakrzywionym ekranem, ale najtańsze to koszt 3500 np: UE48H6800 Curved. Co sądzicie o wklęsłych ekranach? Czy efekt jest wart ceny? W sklepie obraz bardzo mi się podobał, ale to może być efekt odpowiedniego filmiku promocyjnego.

0 13
  • #3 06 Mar 2015 00:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Plazm już nie ma i nie będzie , więc ten kłopot masz z głowy.
    Jeśli klasa cenowa nie przekraczalna to i tak nic lepszego nie kupisz jak Panasonic 48AS640 z matrycą natywną 100 Hz.
    Dla członków jest też kalibracja profesjonalna gratis.

0
  • #5 07 Mar 2015 20:10
    mick80
    Poziom 7  

LOCOLOCO napisał:
    Plazm już nie ma i nie będzie , więc ten kłopot masz z głowy.

Plazmy są niewiele ale są i raczej nie ma ich w sklepach stacjonarnych:

tu jeden z wielu przykładów:
    http://www.afgcomputers.pl/product_info.php?products_id=105219

Dodano po 8 [minuty]:

Ostatnio byłem w kliku sklepach - pooglądać co mają na i jak się sprawują.
    Zauważyłem dziwną rzecz, bardzo trudno o telewizor z obrotową podstawą (?) taka
    prosta rzecz, dużo ułatwia gdy raz oglądasz tv z kanapy a raz zerkasz znad stołu.

Pytanie czy orientujecie się jak jest z podświetleniem LED, wydawało się mi że
    krawędziowe - jest starszą i gorszą (ze względu na jednolitość podświetlenia) technologią a sprzedawca w sklepie stwierdził, że krawędziowe jest nowsze?

Czy jeżeli tv wykorzystuje podświetlenie pełne (nie krawędziowe) to jest to jednoznaczne z tym, że przyciemnia strefowo to podświetlenie by uzyskać lepszą czerń / kontrast ?

0
  • #6 08 Mar 2015 02:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Źle zrozumiałeś . Plazm się nie produkuje i nie będzie się produkować.
    Gdzieś jakieś półkowniki stare znajdziesz .
    Myślałem że mówimy o nowych modelach.

Podstawek obrotowych nie ma bo zmieniły się przepisy europejskie.
    Uchwyt na ścianę rozwiązuje wszystkie takie problemy.

Krawędziowe jest tańsze , dlatego się przebiło u producentów.
    Strefowe podświetlenie może mieć makro dimming - nie musi.

0
  • #7 08 Mar 2015 23:59
    mick80
    Poziom 7  

@LOCOLOCO
    Wiem, że plazm sienie produkuje, ale zawsze miały lepszą jakość obrazu niż LCD, więc mocno zastanawiam się nad zakupem takiej. Z tego co pamiętam to ustępowały LCD tylko w jasności ekranu - czyli kiepsko w nasłonecznionych pomieszczeniach.

Znalazłem video recenzję LG 50PB660V : https://www.youtube.com/watch?v=AdKIJd9LG_c
    która mnie trochę zasmuciła - w tym ekranie wszystko bardzo wyraźnie się odbija. Jak dla mnie to duży minus.

0
  • #8 09 Mar 2015 02:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie tylko plazma ma błyszczący ekran.
    Dla Ciebie najlepszy będzie OLED TV.

0
  • #9 11 Mar 2015 08:46
    mick80
    Poziom 7  

LOCOLOCO napisał:

No te OLEDY które widziałem bardzo mi się podobały, ale póki co przekraczają mój budżet 5x. Wiem, że ekrany matowe są mniej popularne ale te bardziej mi odpowiadają a Panas a640 zaproponowany przez Mario37 ma właśnie taki ekran.

Mocno się zastanawiam czy nie kpić tego LG przez neta i gdyby okazało się, że za odbicia za bardzo przeszkadzają - odesłać go w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny...

0
  • #10 11 Mar 2015 20:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tak, masz takie prawo.
    Ale nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz.

0
  • #11 13 Mar 2015 15:05
    BoaWaza
    Poziom 8  

Kazimierz Szarnowicz napisał:
    Dobrą alternatywą dla Panasonica AS640 jest Samsung H6400, lub wariant z pozbawiony kilku bajerów - H6200.

Zerknij na fachowe testy:

H6400 - http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

H6200 - http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led-r951

właśnie się zastanawiam mocno nad tym h6400

0
  • #12 13 Mar 2015 18:22
    macijowu
    Poziom 15  

mick80 napisał:
    LOCOLOCO napisał:

No te OLEDY które widziałem bardzo mi się podobały, ale póki co przekraczają mój budżet 5x. Wiem, że ekrany matowe są mniej popularne ale te bardziej mi odpowiadają a Panas a640 zaproponowany przez Mario37 ma właśnie taki ekran.

Mocno się zastanawiam czy nie kpić tego LG przez neta i gdyby okazało się, że za odbicia za bardzo przeszkadzają - odesłać go w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny...

Philips ma od kilku lat błyszczącą matrycę i nie jest źle. Widać powłoka antyrefleksyjna spełnia swoje zadanie. Dużo komfortu można osiągnąć odpowiednio ustawiając parametry jasności i kontrastu, u mnie TV stoi naprzeciwko okna, światło słoneczne nie przeszkadza.

0
  • #13 14 Mar 2015 14:27
    Mariano11
    Poziom 28  

W Philipsie do 2000 zł znajdziesz modele z ambilightem - bocznym podświetlaniem diodowym, które optycznie powiększa obraz.

0
  • #14 23 Mar 2016 12:50
    mick80
    Poziom 7  

zdecydowałem się na samsunga H6400 48 cali - generalnie jestem zadowolony..

0