Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung G600 - Problem z kablem serwisowym i flashowaniem

opardon 05 Mar 2015 12:59 504 3
    opardon
    Level 2  
    Cześć,

Mam pewien problem z flashowaniem telefonu Samsung g600. Kupiłem kabel serwisowy USB wraz ze sterownikami, teoretycznie powinien udawać port COM i wówczas flashowanie zostałoby przeprowadzone Onenandem. Niestety, po wykryciu kabla przez system (na dwoch komputerach - jeden z systemem windows 8, drugi windows 7, oba 64 bity).

System wykrywa kabel jako g600/j700 service cable, a gdy wskazuje mu ręcznie folder z wypakowanymi sterownikami (screenshot w zalaczniku) wyskakuje komunikat, że Windows nie odnalazł sterowników do urządzenia. Na forum samsung znalazłem następujące rozwiązanie - "udało mi się problem rozwiązać...
    można pobrać potrzebny VCP.htm Driver Version 2.04.16; wypakować winrarem..."

Niestety taka solucja również nic nie daje. Ktokolwiek wie jak sie do tego zabrać? Byłbym zobowiązany

Pozdrawiam
    nemo333
    Level 30  
    Jeśli masz taką możliwość to zrób wszystko na XP 32 bit, w starszych sprzętach najlepiej sobie radzi. Jeśli nie - chociaż 7 32 bit.
    7/8 64 bit są bardzo kapryśne i problematyczne przy flashowaniu i obsłudze sterowników do starszych kabli i telefonów
    opardon
    Level 2  
    Dzięki, myślisz, że XP postawiony na virtualboxie wystarczy?

Pozdrawiam
    nemo333
    Level 30  
    Lepiej byłoby bezpośrednio uruchomiony na komputerze jeśli masz problem ze sterownikami na systemie "macierzystym".

Możesz jeszcze spróbować zainstalować sterowniki w trybie awaryjnym albo przy wyłączonym wymuszaniu podpisów sterowników.