Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1.4 16 V - NIESZCZELNY czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym

olgasikorra 05 Mar 2015 15:26 5211 7
  • #1 05 Mar 2015 15:26
    olgasikorra
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem z czujnikiem ciśnienia jak w temacie. Jest nieszczelny i opary paliwa trafiają do układu wentylacyjnego a ich zapach unosi się w kabinie pojazdu. Nie pomaga włączenie obiegu zamkniętego (podczas postoju po włączeniu dmuchawy czuć zapach benzyny, podczas jazdy nie - pęd powietrza je wydmuchuje). Po wyłączeniu dmuchawy praktycznie nie czuć chyba że dostanie się w inny sposób np. nieszczelne nadwozie. Silnik pali nieco więcej, od czasu do czasu zapala się kontrolka check. Czy miał ktoś podobny problem?
    Próbowałam uszczelnić ten czujnik ale zapach unosi się nadal. Obawiam się że samo gniazdo uległo odkształceniu.
    jakieś pomysły ?

z góry dziękuję za pomoc

0 7
  • #2 05 Mar 2015 15:47
    carrot
    Moderator Samochody

Czujnik map jest uszczelniony za pomocą o-ringa, otwór o średnicy bodajże 8mm, jaka tam musiała by być dziura, żeby było czuć opary paliwa ?
    Ja bym szukał przyczyny gdzie indziej: węże odmy, miejsca jej łączenia z kolektorem
    Renault Megane 1.4 16 V - NIESZCZELNY czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym

1
  • #3 05 Mar 2015 16:00
    andrzej20001
    Poziom 43  

Nie ma opcji oparów z kolektora tam jest podciśnienie. Ma wyciek paliwa raczej.

0
  • #4 05 Mar 2015 16:05
    olgasikorra
    Poziom 2  

hmmm...
    Podczas pracy silnika najbardziej czuć w miejscu gdzie znajduje się ten czujnik. Dodam, że podczas ruszania nim (delikatnym) syczy.

Renault Megane 1.4 16 V - NIESZCZELNY czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym Renault Megane 1.4 16 V - NIESZCZELNY czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym

Nie jest to zapach rozlanej benzyny.
    Wycieków nie zauważyłam na baku przewodach i wlewie oraz pąpie paliwa pod tylną kanapą po prawej stronie..

0
  • #5 05 Mar 2015 16:23
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Niestety bardzo częsty przypadek, wytarty oring na czujniku lub już sama obudowa luźna. Ja daję silikon plus opaska. Tylko z umiarem, trzyma szczelnie i nic nie przepuszcza. Natomiast koledzy mają rację, ponieważ jest tam podciśnienie, raczej zapach przenosi się z nieszczelnej odmy.

0
  • #6 05 Mar 2015 19:47
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

olgasikorra napisał:
    od czasu do czasu zapala się kontrolka check

I co mówi?

-1
  • #7 05 Mar 2015 21:42
    panam
    Poziom 29  

Koledzy nigdy nie będzie czuć oparów paliwa z nieszczelnego map sensor. Jedyne wytłumaczenie jest nieszczelność przewodów paliwowych na prawym kielichu( od pasażera) , albo nieszczelność przy zbiorniku

0
  • #8 05 Mar 2015 23:09
    gawlo235
    Poziom 19  

U kolegi prawdopodobnie jest ułamana rureczka przy tym czujniku dlatego już ktoś zamocował na gumce dętki od roweru . Syczy i będzie do puki nie uszczelni lub wymieni . Woń paliwa w kabinie to gdzieś wyciek musi być.

0