Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1.4 16 V - NIESZCZELNY czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym

05 Mar 2015 15:26 6375 7
 • Poziom 2  
  Witam,
  Mam problem z czujnikiem ciśnienia jak w temacie. Jest nieszczelny i opary paliwa trafiają do układu wentylacyjnego a ich zapach unosi się w kabinie pojazdu. Nie pomaga włączenie obiegu zamkniętego (podczas postoju po włączeniu dmuchawy czuć zapach benzyny, podczas jazdy nie - pęd powietrza je wydmuchuje). Po wyłączeniu dmuchawy praktycznie nie czuć chyba że dostanie się w inny sposób np. nieszczelne nadwozie. Silnik pali nieco więcej, od czasu do czasu zapala się kontrolka check. Czy miał ktoś podobny problem?
  Próbowałam uszczelnić ten czujnik ale zapach unosi się nadal. Obawiam się że samo gniazdo uległo odkształceniu.
  jakieś pomysły ?

  z góry dziękuję za pomoc
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Moderator Samochody
  Czujnik map jest uszczelniony za pomocą o-ringa, otwór o średnicy bodajże 8mm, jaka tam musiała by być dziura, żeby było czuć opary paliwa ?
  Ja bym szukał przyczyny gdzie indziej: węże odmy, miejsca jej łączenia z kolektorem
  Renault Megane 1.4 16 V - NIESZCZELNY czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym
 • Poziom 43  
  Nie ma opcji oparów z kolektora tam jest podciśnienie. Ma wyciek paliwa raczej.
 • Poziom 2  
  hmmm...
  Podczas pracy silnika najbardziej czuć w miejscu gdzie znajduje się ten czujnik. Dodam, że podczas ruszania nim (delikatnym) syczy.

  Renault Megane 1.4 16 V - NIESZCZELNY czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym Renault Megane 1.4 16 V - NIESZCZELNY czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym


  Nie jest to zapach rozlanej benzyny.
  Wycieków nie zauważyłam na baku przewodach i wlewie oraz pąpie paliwa pod tylną kanapą po prawej stronie..
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Niestety bardzo częsty przypadek, wytarty oring na czujniku lub już sama obudowa luźna. Ja daję silikon plus opaska. Tylko z umiarem, trzyma szczelnie i nic nie przepuszcza. Natomiast koledzy mają rację, ponieważ jest tam podciśnienie, raczej zapach przenosi się z nieszczelnej odmy.
 • Poziom 29  
  Koledzy nigdy nie będzie czuć oparów paliwa z nieszczelnego map sensor. Jedyne wytłumaczenie jest nieszczelność przewodów paliwowych na prawym kielichu( od pasażera) , albo nieszczelność przy zbiorniku
 • Poziom 19  
  U kolegi prawdopodobnie jest ułamana rureczka przy tym czujniku dlatego już ktoś zamocował na gumce dętki od roweru . Syczy i będzie do puki nie uszczelni lub wymieni . Woń paliwa w kabinie to gdzieś wyciek musi być.