Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Espero 1,8 - Czy da się to podpiąć lub wybłyskać błędy?

05 Mar 2015 17:00 624 11
  • Poziom 27  
    Witajcie, mam problem z Espero. Nie odpala. Iskra jest, paliwo dochodzi. Podejrzewam immo ale chciałbym się upewnić
    Można się do tego podłączyć? Np interfejsem kkl? Lub wybłyskać jakieś kody błędów po zmostkowaniu pinów we wtyczce?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    kukiz1986 napisał:
    Witajcie, mam problem z Espero. Nie odpala. Iskra jest, paliwo dochodzi.

No to co mu więcej trzeba? Pomyśl.
    Da się to zdiagnozwać, ale nie jakimś KKL bo tam jest transmisja ALDL.
  • Poziom 27  
    Oprysk Stonki napisał:
    kukiz1986 napisał:
    Witajcie, mam problem z Espero. Nie odpala. Iskra jest, paliwo dochodzi.

No to co mu więcej trzeba? Pomyśl.
    Da się to zdiagnozwać, ale nie jakimś KKL bo tam jest transmisja ALDL.

No wydaje mi się że właśnie immo. Brałem jeszcze pod uwagę cewkę z czujnika w aparacie zapłonowym.
  • Poziom 43  
    kukiz1986 napisał:
    Iskra jest, paliwo dochodzi
    A to paliwo to wtryskiwacze podają? Czy tylko pompę słychać?
  • Poziom 43  
    Iskra jest ,paliwo jest , .... wie co jest. Mechanika do sprawdzenia. W Daewoo immo odcina paliwko nie iskrę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Mam! Wygrzebałem pod tapicerką puszkę bez jakichkolwiek oznaczeń. Prawdopodobnie jakiś tandetny alarm. Oczywiście po kolorach niczego dojść nie mogłem ani po grubości kabli. Rozbebeszyłem puchę, poszukałem przekaźnika i sprawdziłem które kable odcina. Mały mostek i samochód zapalił. Ale co odcinał felerny alarm nie mam pojęcia, kable leciały gdzieś w górę w stronę licznika. Darowałem sobie dociekliwość bo nie miałem czasu ale teraz mi to trochę po głowie chodzi..
    w każdym razie dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Samochód zapalił.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Pompę odcinał i tyle. Co mógł odcinać w takim starociu? Kukiz, a wiesz od czego jest przycisk pomógł, bo coś oszczędny jesteś? Myszka ci się szybciej zużyje czy co?
  • Moderator Samochody
    przemek25l napisał:
    Ale nie espero. Espero tnie iskre. Lanos i nubira kluczowanie wtryskiwaczy. Podlaczyc sprzęt diagnostyczny i sprawdzic co jest nie tak. Widac ze naprawiasz samochody wiec musisz zainwestowac w jakis dobry sprzęt.

Nie tnie żadnej iskry, niech ktoś jeszcze raz podobny idiotyzm napisze, to wyjdę z siebie. To odmiana GM Multec, z której żółtki zrobili fullgrupowe mpi. Zablokować iskry, to tam nawet nie ma możliwości - jest ona tworzona w aparacie zapłonowym, gdzie jest wyzwalacz, wzmacniacz i rozdzielacz - ECM steruje tylko napięciowo wzmacniaczem, zmieniając histerezę przerzutnika w nim.