Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - Kopiowanie różnych komórek do jednej, z grubsza

mikerek 05 Mar 2015 17:37 474 2
  • #1 05 Mar 2015 17:37
    mikerek
    Poziom 7  

Cześć,
    Mam taki arkusz, jest on wynikiem procedury więc w razie czego można go zmodyfikować.

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Chodzi o to żeby go przerobić do takiej postaci. Byłoby to raczej łatwe, ale jak zwykle jest pewien problem. Nazwy w pierwszej kolumnie się powtarzają a jak widać poniżej może być ona wymieniona tylko raz, później musi pojawić się znacznik "Allocation" i dopiero wtedy mogą być wymienione argumenty z całej kolumny. Później znowu znacznik "Allocation" i jeżeli nazwa jest ta sama wtedy argumenty z drugiej kolumny itd.
    Jeżeli nazwa się zmieni to znowu ta sama procedura. Możecie zobaczyć poniżej o co chodzi. Zależy mi żeby to było w jednej komórce, żebym mógł szybko skopiować do pliku xml. Mapa xml raczej nie wchodzi w gre. Potrzebuję wygenerować plik tekstowy. Macie jakiś pomysł?

Kod: text

0 2
  • Pomocny post
    #2 06 Mar 2015 05:08
    PRL
    Poziom 33  

Czy dobrze zrozumiałem, że chodzi Ci o utworzenie pliku tekstowego (w tym przypadku struktury xml) z danych z zaprezentowanej tabeli?

Coś takiego:

Kod: vb

0
  • #3 06 Mar 2015 11:27
    mikerek
    Poziom 7  

Świetnie zrozumiałeś i świetnie działa. Dziękuję Ci, bardzo mi to pomogło. Pozdrawiam

0