Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

N Power konfiguracja - Orange FunBox Sagemcom i N power konfiguracja

pedros75 05 Mar 2015 19:48 1908 6
 • #1
  pedros75
  Level 13  
  Witam panie i Panów. Wiem ,że temat często powtarzany , ale mam problem. Chce rozszerzyć zasięg wi fi w domu. na standardowych routerach i repeaterach jest to nie do przejścia. Mam dostęp do testowania Airlive N power w celu sprawdzenia czy jest dobry zasięg sieci. Sam N power wskazuje mi w każdym miejscu domu zasięg znakomity i b dobry, a zatem osiągi nierealne wcześniej. Teraz chciałbym skonfigurować tak połączenie bym mógł odbierać internet przez n powera. Internet Orange za pośrednictwem FunBox Sagemcom. FunBox podłączony kablem do kompa stacjonarnego. Z FunBoxa z ethernet (lan ) połączony kablem do WAN w N power. Funbox widzi N powera, ale dostęp do sieci ograniczony i nie mam sygnału internetu. Wiem ,że jest to kwestia ustawień , ale tylko tyle. Najprawdopodobniej chodzi o zakresy IP ale gdzie i co.
  IP FunBox 192.168.1.1, zakresy od 192.168.1.10 do 192.168.1.150
  IP N power 192.168.1.254 ( dalej ustawienia standardowe )
  Prosze o podpowiedzi. Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  mbo
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zmień w N Power IP np. na 192.168.2.254.

  Routery muszą mieć IP z innej podsieci po stronie LAN.
 • #3
  pedros75
  Level 13  
  Meldunek z frontu. Po zmianie adresu IP w N power na podany przez Kolegę mbo ( wiem ,że to przykładowy, automatycznie zmienił zakres adresów na 192.168.2.100 do 2.200 ) bez dodatkowych czynności zadziałało! Co prawda wynika mi ,ze pule adresów IP są inne w FunBoxie i N power, ale łapie się i zasięg jest bez porównania tzn w miejscach w których w domu wcześniej nie było szans na net teraz moc sygnału w najgorszym momencie jest dostateczna. Testuje n power do niedzieli i jesli wszytko będzie ok zdecyduję się na zakup. Pozdrawiam i punkty dla Kolegi
 • #4
  pedros75
  Level 13  
  Sorka ,że jeden pod drugim
  teoretyczne wszytko jest ok , ale gdy wchodzę w ustawienia FunBoxa mam komunikat ,że mój n power ma ograniczenie ie w dostępie do internetu. Najprawdopodobniej chodzi o zakresy adresów IP w FunBox mam 192.168.1.10 do 1.150 a w N power jak wyżej. czy to jest to czy co innego?
 • #5
  Heinzek
  Network and Internet specialist
  Możesz spróbować Npowera ustawić jako AP.

  Ustaw mu IP np 192.168.1.2
  Wyłącz DHCP
  podłącz kabel z funboxa do portu LAN Npowera
 • #6
  pedros75
  Level 13  
  Ok wszystko gra za pierwszym i drugim razem. Popełniłem czeski błąd z odczytywaniem komunikatów. ponieważ FunBox jest dla mnie nowością to hasło "ograniczenia w dostępie do internetu" odczytałem jako kłopot, a to po prostu nazwa zakładki do ustawień w ograniczeniach np czasowych. Wstyd , ale też się zdarza pozdrawiam
 • #7
  pedros75
  Level 13  
  Witam serdecznie! niestety po ostatnich zawirowaniach pogodowych zmuszony jestem odświeżyć temat. Po całkowitej awarii odzyskałem internet z funboxa jednak nie potrafię ustawić n.powera jako access pointa.
  Czy ktoś z Kolegów/Koleżanek mógłby wskazać mi drogę krok po kroku. Miałem kiedyś wydrukowana ściągę z sieci w tym zakresie wraz ze wskazaniem kiedy i w jakiej kolejności podłączać kabel i jakie wykonywać czynności w n.power, ale porządki domowe pozbawiły mnie tego "dokumentu".
  Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.