Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony xperia m2 - wymiana gniazda USB

05 Mar 2015 20:08 7809 7
  • Specjalista - kserokopiarki
    Witam, mam do wymiany gniazdo USB w Xperi M2 (D2303), stare połamane gniazdo wylutowałem, ale mam pytanie, czy zamiast oryginalnego gniazda będzie pasowało od Xperi M (C1905)? Typ Złącza Micro USB jest ten sam, ale w oryginale dla modelu M2 jest bardzo słaby dostęp do punktów lutowniczych z powodu obudowy, łatwiej byłoby wlutować od modelu M, gdzie punkty lutownicze są na wierzchu, nie wiem tylko czy bedzie pasowało do obudowy, czy wysunięcie jest odpowiednie.
  • Użytkownik usunął konto  
    Tak, chodzi mi o obudowę gniazda USB, pisząc o "metalowej części osłaniającej USB" masz na myśli blaszkę przykrywającą gniazdo - oczywiście najpierw ją wylutowałem, a dopiero potem samo gniazdo. Niestety dokładnie obejrzałem gniazdo od M i widzę, że jest wlutowane od drugiej trony, więc muszę wlutować oryginalne od M2 i tu pytanie jak dolutować końcówki gniazda do płyty przy tak utrudnionym dostępie? Macie na to jakieś "patenty", HOT raczej odpada ze względu na plastikowe elementy gniazda
    Czyli hotem i nie mam się przejmować plastikiem? Na ile stopni to robisz zwykle? Wylutowałem z użyciem kolby o odsysacza :D , na szczęście punktów na płycie nie poniszczyłem, a widzę, że trzeba było hotem od początku jechać
    OK, dzięki, zamawiam gniazdo, jak wlutuję to dam znać jak poszło.
    no i po kłopocie, gniazdo wymienione, poszło "jak z płatka", rzeczywiście Hotem nic nie uszkodziłem, tylko ten montaż płyty głównej, masakra - ale grunt, ze jest OK