Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel astra h z18xe - Automatyczna skrzynia nie działa

rafi 238 05 Mar 2015 21:02 5049 9
 • #1
  rafi 238
  Level 11  
  Witam.Problem dotyczy skrzyni o oznaczeniu AF17,całkowity brak biegów.Po odpaleniu zimnego silnika słychać terkotanie z okolicy skrzyni.Po kilkunastu sekundach odgłosu terkotania ustaje.Podejrzewam że konwerter jest uszkodzony.Czy ktoś z kolegów wie czy konwerter z af13 jest taki sam jak w af17?
 • #4
  romuald-f
  A/T specialist
  Nie rozbierasz tylko demontujesz skrzynię z pojazdu. Konwerter od AF13 nie będzie pracował z AF17. Skrzynia AF17 (AW60-42LE) współpracuje z silnikiem 1.8L, a skrzynia AF13 (AW60-40LE) współpracuje z silnikiem 1.4L i 1.6L.
 • #5
  rafi 238
  Level 11  
  Wymieniłem konwerter i skrzynia zaczeła działać lecz nie tak jak powinna.Wszystko działa do momentu pojawienia się błędu P0720,wtedy biegów brak.Odpinam klemę z aku na kilka sekund i skrzynia znów działa.Wymieniłem dwa czujniki na skrzyni ,jednak nic się nie zmieniło.W czym może być problem.
 • #6
  gusiek11
  Level 11  
  Objawy podobne jak u mnie, z tym że moja skrzynia pracowała tylko raz dziennie przez 10 metrów a potem auto stawało. Na następny dzień to samo. Okazało się że rozszczelniła się chłodnica płynu chłodzącego i płyn szedł do skrzyni.
  Napisz co było u Ciebie.
 • #7
  krystian66
  Level 14  
  Witam mam opla astre 2005 r Z18xe skrzynia af17 i niedawno zaczął się problem z bardzo delikatnymi szarpnięciami podczas jazdy przy zmianie biegów na każdym stopniu,(przełączanie z P-R-N-D bez problemu) szarpnięcia nie zawsze występują raz na zimny oleju raz na gorącym nie ma reguły. Olej niedawno wymieniony dynamicznie niewiele to pomogło.
  Co w tej sytuacji mogę zrobić jeździć do końca i kupić używkę czy opłaca się to naprawiać (podejrzewam elektrozawory ale wszystkie nagle by padły i dlaczego nie dzieje się to cały czas ?). Błędów brak
 • #8
  gusiek11
  Level 11  
  Skrzynia automatyczna to naprawdę mała przetwornica co napędza nasze auta.Z tego co opisujesz poprzez klawiaturę ciężko ocenić co jest grane.Podpinałeś kompa?
  Ja posiadam astere 1,8 xer z automatem i mam zawodniaka, który zrobił mi kompletny remont skrzyni ale chodzi jak nówka.A co do używki, to nawet nie wiesz co kupisz.
 • #9
  krystian66
  Level 14  
  tak podpinalem brak błędów. ile płaciłes za remont ? skąd jest specjalista ?
 • #10
  gusiek11
  Level 11  
  Remont około 4 koła ale warto było,Teraz przy zmianie biegów nic nie czujesz tylko na wyswietlaczu zmianę biegu.Zawodnik jest z Koszalina.