Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Nietypowa usterka z "pixelami" na wyświetlaczu.

05 Mar 2015 22:22 396 3
  • Poziom 2  
    Witam, otóż mam dość nie typowy kłopot.. Nie potrafię dokładniej opisać modelu telewizora, ale jest to otóż plazmowy 42calowy telewizor LCD. Wczorajszego dnia doznałem dziwnego, jakby to powiedzieć, może zdarzenia. Mianowicie gdy oglądałem sobię telewizję, nagle pojawiły mi się niebieskie pixele. Tylko że nie tak, że tylko w niektorych miejscach, ale powiedzmy to tak, bo tak też jest. W Miejscu, gdzie jest czarny kolor, czy cienie.. Są tam różne odcienie koloru niebieskiego. Nic z telewizorem nie zrobiłem, niestety nie mam danych wiem że na pewno ma z parę lat, nie jestem pierwszym jego użytkownikiem, oddał mi go ojczym gdyż kupił sobie nowy. Problem ten pojawił się z sekundy na sekunde, oglądałem poczym kolory nagle się zmieniły, nie jestem pewien czego to problem, ale zakładam iż na 80% to wina ze strony pikseli na wyświetlaczu. Wiecie jak rozwiązać ten dość irytujący problem?
  • Poziom 22  
    Matryca straciła gdzieś połączenie z płytą główną, może taśma, może konektor, może za dużo kurzu po latach. Otwórz i sprawdź połączenie. Gorzej jeżeli to coś w matrycy, możesz bardzo delikatnie nagiąć po skosie matrycę i sprawdzić czy coś się zmienia w kolorach.
  • Poziom 2  
    Cóż.. a jeśli moje możliwości są tak baaardzo podstawowe, to pozostaje oddać go do jakiegoś serwisu czy gdzie?
  • Poziom 30  
    Misiekk123 napisał:
    to pozostaje oddać go do jakiegoś serwisu

Tak do serwisu.