Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Avt5187 cicho gra może daje ze 2 waty.

05 Mar 2015 22:50 669 4
  • Poziom 16  
    Witam.
    Kupiłem ostatnio subwoofer maudio sub850 z uszkodzonym wzmacniaczem (charczał tak jakby był przesterowany). Sprawdziłem wszystkie tranzystory, kondensatory i rezystory wymontowane z płytki. Wszystko wydawało się sprawne lecz po złożeniu do kupy grał bez zmian.
    Wpadłem na pomysł żeby zastąpić tamten wzmacniacz kitem abt5187 bo miał podobną moc co tamten uszkodzony. Kupiłem, złożyłem i umieściłem go na panelu suba. Filtr i zasilanie zostało bez zmian czyli +-48v. Po odpaleniu wszystkiego razem okazało się że moje radio kuchenne głośniej gra niż ten wynalazek.
    Co źle zrobiłem?

rafał19 napisał:
    szlak trafia

Tak nie piszemy na forum!
    Popraw pisownię/ znaki przystankowe!
    [_P_]
  • Poziom 16  
    Żle się wziąłeś za to, jak piszesz sub aktywny, więc posiada końcówkę mocy i przedwzmacniacz z filtrem dolnoprzepustowym, i zasilacz.

Rozdziel na moduły, końcówkę sprawdź pod innym przedwzmacniaczem i źródło dźwięku aby mieć pewność czy końcówka sprawna, jeden moduł sprawdzony więc, przedwzmacniacz z filtrem tutaj obstawiam usterkę, ale to sam dojdziesz, okaże się że oryginalna końcówka była sprawna.
  • Poziom 16  
    Przedwzmacniacz jest dobry bo z tym kitem gra czysto tylko całość jest strasznie cicha.
    A może ktoś doradzi mi jak naprawić tamtą końcówkę. Panel z tego suba jest identyczny jak w voice kraft 7820 tylko nie wiedzieć czemu tamta firma pisze na panelu moc wyjściową 120 wat a maudio podaje 200 wat. Trafo mają identyczne.
  • Poziom 16  
    Nie możesz stwierdzić czy jest dobry, może jest uszkodzony i nie wzmacnia do pewnego poziomu.

Ostatnio na przykład tez miałem taka usterkę inny sub i był uszkodzony rezystor mala dziurka wypalona nie było widać był przy bc547, twojego nie znam może być na układzie scalonym ( nota aplikacyjna i zobaczyć gdzie wchodzi a wychodzi m.cz), przyrządy warsztatowe jak swój mały wzmacniacz, czy KIT647 Szukacz sygnału na pewno początkującemu się przydadzą, ja tam już bez tego umiem naprawić. Przedwzmacniacz to i stabilizatory i zasilanie do sprawdzenia w większości subów zasilanie symetryczne.
    W technicsie tez naprawiałem był wykrywacz sygnału audio i wtedy jak się pojawiał sygnał m.cz sub się włączał, brak m.cz wchodził w stan czuwania, ty nie masz tak zaawansowanego suba.

Pod końcówkę możesz ominąć przedwzmacniacz i podać swój sygnał m.cz najlepiej z regulacją, końcówka zagra tak jak podgłośnisz, czyli sprawdzisz ze nie tu wina.

Upieram się nad tym przedwzmacniaczu ponieważ masz objawy takie same na innej końcówce mocy i jaką byś nie włożył inną nawet 2 watowa ze swoim głośniczkiem, objawy będą takie same tak napisałeś.
    Cytat:
    charczał tak jakby był przesterowany, Wszystko wydawało się sprawne lecz po złożeniu do kupy grał bez zmian , okazało się że moje radio kuchenne głośniej gra niż ten wynalazek

charczało do końca się przepaliło i teraz będzie grał cicho puki się tego nie naprawi.

Masz pewne wnioski i wskazówki może i się mylę , nie mam go przed sobą, masz odpowiedzi co i jak sprawdzić i dłubać tam gdzie jest usterka.
  • Poziom 16  
    Może jeszcze raz bo się chyba nie rozumiemy.
    Na oryginalnym wzmacniaczu grał głośno ale charczał, sprawdziłem przedwzmacniacz na głośnikach komputerowych i przedwzmacniacz nie zniekształcał, sprawdziłem końcówkę podpinając się do niej źródłem zewnętrznym i charczala.
    Nic nie zmieniając podmieniłem wzmacniacz na zrobiony przeze mnie w/w kit i teraz sub gra czysto nie charczy ale strasznie cicho. W ogóle przy uruchamianiu tego kitu po złożeniu szału nie było jak na te 200 wat.