Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Avt5187 cicho gra może daje ze 2 waty.

05 Mar 2015 22:50 669 4
 • Poziom 16  
  Witam.
  Kupiłem ostatnio subwoofer maudio sub850 z uszkodzonym wzmacniaczem (charczał tak jakby był przesterowany). Sprawdziłem wszystkie tranzystory, kondensatory i rezystory wymontowane z płytki. Wszystko wydawało się sprawne lecz po złożeniu do kupy grał bez zmian.
  Wpadłem na pomysł żeby zastąpić tamten wzmacniacz kitem abt5187 bo miał podobną moc co tamten uszkodzony. Kupiłem, złożyłem i umieściłem go na panelu suba. Filtr i zasilanie zostało bez zmian czyli +-48v. Po odpaleniu wszystkiego razem okazało się że moje radio kuchenne głośniej gra niż ten wynalazek.
  Co źle zrobiłem?

  rafał19 napisał:
  szlak trafia

  Tak nie piszemy na forum!
  Popraw pisownię/ znaki przystankowe!
  [_P_]
 • Poziom 16  
  Żle się wziąłeś za to, jak piszesz sub aktywny, więc posiada końcówkę mocy i przedwzmacniacz z filtrem dolnoprzepustowym, i zasilacz.

  Rozdziel na moduły, końcówkę sprawdź pod innym przedwzmacniaczem i źródło dźwięku aby mieć pewność czy końcówka sprawna, jeden moduł sprawdzony więc, przedwzmacniacz z filtrem tutaj obstawiam usterkę, ale to sam dojdziesz, okaże się że oryginalna końcówka była sprawna.
 • Poziom 16  
  Przedwzmacniacz jest dobry bo z tym kitem gra czysto tylko całość jest strasznie cicha.
  A może ktoś doradzi mi jak naprawić tamtą końcówkę. Panel z tego suba jest identyczny jak w voice kraft 7820 tylko nie wiedzieć czemu tamta firma pisze na panelu moc wyjściową 120 wat a maudio podaje 200 wat. Trafo mają identyczne.
 • Poziom 16  
  Nie możesz stwierdzić czy jest dobry, może jest uszkodzony i nie wzmacnia do pewnego poziomu.

  Ostatnio na przykład tez miałem taka usterkę inny sub i był uszkodzony rezystor mala dziurka wypalona nie było widać był przy bc547, twojego nie znam może być na układzie scalonym ( nota aplikacyjna i zobaczyć gdzie wchodzi a wychodzi m.cz), przyrządy warsztatowe jak swój mały wzmacniacz, czy KIT647 Szukacz sygnału na pewno początkującemu się przydadzą, ja tam już bez tego umiem naprawić. Przedwzmacniacz to i stabilizatory i zasilanie do sprawdzenia w większości subów zasilanie symetryczne.
  W technicsie tez naprawiałem był wykrywacz sygnału audio i wtedy jak się pojawiał sygnał m.cz sub się włączał, brak m.cz wchodził w stan czuwania, ty nie masz tak zaawansowanego suba.

  Pod końcówkę możesz ominąć przedwzmacniacz i podać swój sygnał m.cz najlepiej z regulacją, końcówka zagra tak jak podgłośnisz, czyli sprawdzisz ze nie tu wina.

  Upieram się nad tym przedwzmacniaczu ponieważ masz objawy takie same na innej końcówce mocy i jaką byś nie włożył inną nawet 2 watowa ze swoim głośniczkiem, objawy będą takie same tak napisałeś.
  Cytat:
  charczał tak jakby był przesterowany, Wszystko wydawało się sprawne lecz po złożeniu do kupy grał bez zmian , okazało się że moje radio kuchenne głośniej gra niż ten wynalazek

  charczało do końca się przepaliło i teraz będzie grał cicho puki się tego nie naprawi.

  Masz pewne wnioski i wskazówki może i się mylę , nie mam go przed sobą, masz odpowiedzi co i jak sprawdzić i dłubać tam gdzie jest usterka.
 • Poziom 16  
  Może jeszcze raz bo się chyba nie rozumiemy.
  Na oryginalnym wzmacniaczu grał głośno ale charczał, sprawdziłem przedwzmacniacz na głośnikach komputerowych i przedwzmacniacz nie zniekształcał, sprawdziłem końcówkę podpinając się do niej źródłem zewnętrznym i charczala.
  Nic nie zmieniając podmieniłem wzmacniacz na zrobiony przeze mnie w/w kit i teraz sub gra czysto nie charczy ale strasznie cicho. W ogóle przy uruchamianiu tego kitu po złożeniu szału nie było jak na te 200 wat.