Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LN540B - pod¶wietlenie LED - jakie diody

05 Mar 2015 23:32 18300 6
  • Poziom 10  
    W ww. TV uszkodzone jest pod¶wietlenie matrycy (22 diody LED poł±czone szeregowo). Rozmieszczone s± na trzech listwach (w dwóch po 7 diod i na jednej 8 sztuk). Znalazłem jedn± diodę przepalon±, lecz nie znam jej symbolu. Jakie diody można zastosować w pod¶wietleniu?
    Kupiłem na próbę diody smd DB2835W-C7-23 oraz OF-SMD3528WN , ale po włożeniu jakiejkolwiek zaraz się uszkadza. Na zasilaczu opisane jest, iż zasilanie diod to 70,3V 0,04A. Bez obci±żenia zasilanie wynosi ok. 25V. Po sztucznym obci±żeniu rezystorem 390 ohm napięcie wzrasta do ok. 120V (więc się nie dziwę, że wstawiona dioda się zaraz przepaliła). Jednak takie zachowanie nie jest win± zasilacza, podmieniłem inny i zachowuje się w identyczny sposób.
    My¶lę, że problem tkwi w Ľle dobranej diodzie (pr±d z którym działa optymalnie to 20mA). W miarę duży pobór pr±du przez diody powinien obniżyć napięcie zasilania do ok. 70V (na jakim¶ rosyjskim forum znalazłem, że było to 78V).

Symbol listwy widoczny jest na poniższym zdjęciu:

LG 32LN540B - pod¶wietlenie LED - jakie diody LG 32LN540B - pod¶wietlenie LED - jakie diody LG 32LN540B - pod¶wietlenie LED - jakie diody

Niestety nigdzie nie mogę znaleĽć takich listew czy modułów LED do kupienia, a może kto¶ posiada na sprzedaż takie listwy LED (model matrycy to LC320DXE). Będę wdzięczny za jak±¶ podpowiedĽ b±dĽ pomoc co z tym fantem można zrobić.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Wpisz kol. w pole poszukiwań na ...(ebay/ allegro/ google ) frazę : 6916L-1204A
    * lub : led backlight LC320DXE
    Potem poczytaj i porównaj z "mozliwo¶ciami kieszeni" swojej lub klienta

Link_ dioda smd LED

p.s
    Poczytaj z forum o : string LED (użyj opcja Szukaj )
    Link
    oraz Link_ TO
  • Poziom 21  
    Mam takowe z demontażu 10zł/szt.

• Poziom 26  
    Zapytałem się producenta o koszt modelu GB-SM1204UWC-TR jak wstanie mi w poniedziałek to dam wycenę mam z nim stały kontakt więc powinien szybko dać znać.
  • Poziom 10  
    Zamówiłem już całe pod¶wietlenie na ebay jaki¶ czas temu. Czekam na dostawę i zobaczę co z tego wyniknie...
  • Poziom 10  
    Otrzymałem już kompletne pod¶wietlenie, zamontowałem w matrycy i teraz TV pracuje bez zastrzeżeń. Na zasilaniu diod napięcie wynosi 78,5V. Zasilacz był sprawny, widać nie można go sztucznie obci±żyć rezystorem.