Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 128WRL - Kilka pytań z konfiguracji

06 Mar 2015 07:15 2715 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Jako że pojawiły się dodatkowe środki, postanowiłem rozbudować system alarmowy o piloty ABAX oraz czujniki obwodowe dualne (magnetyczne+wibracyjne) AVD-100. Z programowaniem pilotów i diod LED na nich poradziłem sobie, ale mam problem w kilku poniższych kwestiach. Bardzo proszę o pomoc.

1. Jak skonfigurować czujkę dualną AVD-100? W dokumentacji jest opisane że powinna być w trybie 7-wibracyjna, ale nie mam takiego typu do wyboru. Z tej czujki pojawiają się 2 wejścia, jedno dla kontaktronu i tutaj ustawiłem jako typ obwodowa 2EOL/NC, natomiast dla drugiego wejścia wibracyjnego chciałem dać typ 7-wibracyjna, ale go nie ma. Jak więc skonfigurować te 2 wejścia prawidłowo?

2. Jaka powinna być czułość dla czujki AVD-100? Domyślnie ustawia się na 2-0, tj czułość 2 oraz 0 impulsów wibracyjnych.

3. Jaka powinna być czułość dla czujki APMD-150 (dualna PIR+MW). Domyślnie jest 2 dla toru PIR, oraz 2 dla toru MW (przy czym tor MW ma czułość aż do 8)

4. Ostatnio często pojawiają się krótkie zaniki napięcia, przez co w centralce od razu zapala mi się kontrolka awarii odnośnie braku zasilania AC. Co i gdzie zmienić w ustawieniach Integry, aby np alarm o zaniku napięcia AC pojawiał się dopiero np po 60minutach? Wydaje mi się, że gdzieś w dokumentacji widziałem taką opcję, ale przeglądałem kilka razy dokumentację i nie mogę znaleźć tej informacji

5. Podczas programowania integry zapisałem ustawienia do pamięci flash poprzez DLOADX, potem centralka zrestartowała się i raz po takim restarcie pojawił mi się alarm "Błąd pamięci RAM". Skasowałem go i jeszcze raz zapisałem do FLASH i błąd się nie pojawił. Co to oznacza? Czy centralkę oddać na gwarancję. Na około 15 zapisów do FLASH, taka sytuacja raz się pojawiła.

6. Czy za pomocą wbudowanego modułu GSM w Integre 128WRL (nie mam żadnych dodatkowych ekspaderów i syntezatorów) można skonfigurować, że gdy będzie alarm to centralka zadzwoni na wybrany nr telefonu (może być bez komunikatu głosowego, wystarczy samo połączenie)? Dokumentacja odnośnie wbudowanego modułu GSM jest bardzo okrojona i nie znalazłem w niej odpowiedzi

7. Za pomocą wbudowanego modułu GSM mam skonfigurowane powiadomienie SMS, ale chciałbym jeszcze, żeby za pomocą SMSa z wybranego nr telefonu móc rozbroić/zazbroić alarm. Czy moglibyście pomóc mi w konfiguracji tej opcji?

8. Jak zamocować czujkę AVD-100 na oknie. Z dokumentacji zrozumiałem, że cześć z elektroniką i baterią montuję na ramie okna, a magnes na skrzydle. Jak w takim razie działa czujnik wibracyjny? Wibracje z szyby przenoszą się również na ramę, czy detekcja jest poprzez drgania magnesika?

Troszeczkę pytań się uzbierało, ale nie znalazłem na nie na forum oraz w dokumentacji Satela wprost odpowiedzi. Dla osób działających w tej branży na co dzień zapewne są to jakieś proste pytanka, ale prosiłbym o odpowiedź, co pewnie pomoże też innym w przyszłości.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    ad.4 W programie dloadx masz okno Opcje i czasy globalne/zakładka czasy/ i tam jest to czego potrzebujesz.

ad.6 Okno powiadomienie/zakładka numery telefonów/
    do numeru masz przypisana funkcje zapewne sms "typ powiadomienia". Dla danego numeru by mieć sygnał połączenia ustaw "0 głosowe" np:
    1. 500 000 500 typ "0 głosowe"
    2. 500 000 500 typ "sms"
    i powinno działać
  • OptexOptex
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    michaello9 napisał:
    jest opisane że powinna być w trybie 7-wibracyjna, ale nie mam takiego typu do wyboru.

Uwierz lub nie - ale masz taki wybór. Kto powiedział, że chodzi o typ reakcji wejścia?
    michaello9 napisał:
    2. Jaka powinna być czułość dla czujki AVD-100?

Odpowiednia do warunków.
    michaello9 napisał:
    3. Jaka powinna być czułość dla czujki APMD-150

Odpowiednia do warunków.
    michaello9 napisał:
    Co i gdzie zmienić w ustawieniach Integry, aby np alarm o zaniku napięcia AC pojawiał się dopiero np po 60minutach?

Nie da się. Opcja, którą widziałeś dotyczy opóźnienia w monitorowaniu/powiadomieniu.
    Manipulator zawsze od razu sygnalizuje awarię. I dobrze.
    michaello9 napisał:
    Czy za pomocą wbudowanego modułu GSM w Integre 128WRL (nie mam żadnych dodatkowych ekspaderów i syntezatorów) można skonfigurować, że gdy będzie alarm to centralka zadzwoni na wybrany nr telefonu

Tak można. Jest to jednak opisane w instrukcji. Być może nie "krok po kroku", ale niezbędne informacje tam są.

michaello9 napisał:
    7. Za pomocą wbudowanego modułu GSM mam skonfigurowane powiadomienie SMS, ale chciałbym jeszcze, żeby za pomocą SMSa z wybranego nr telefonu móc rozbroić/zazbroić alarm. Czy moglibyście pomóc mi w konfiguracji tej opcji?

Odpowiednie opcje do tego celu są zawarte w oknie "Odpowiadanie na telefon". Poszukaj tam, porozglądaj się. Dosłownie należy na tą konfigurację poświęcić 20 sekund.
    michaello9 napisał:
    Jak zamocować czujkę AVD-100 na oknie. Z dokumentacji zrozumiałem, że cześć z elektroniką i baterią montuję na ramie okna, a magnes na skrzydle. Jak w takim razie działa czujnik wibracyjny? Wibracje z szyby przenoszą się również na ramę, czy detekcja jest poprzez drgania magnesika?

Całość jest wykrywana w "body" czujki. Jakie drgania magnesika.. nie.
  • Poziom 2  
    W kwestii 1 (programowanie AVD-100) to jaki mam ustawić typ linii oraz typ reakcji dla wejścia wibracyjnego oraz drugiego wej kontaktron? Jako typ linii nie mogę wybrać 7Wibracyjna. Mam tylko brak czujki, nc, no, eol, 2eol/nc, 2eol/no, według wyjścia?

dodatkowo przypomniało mi się pytanie nr 9
    9. Czy jeśli czujka jest zaprogramowana na tryb pasywny, to czy po załączeniu strefy przełącza się ona w tryb aktywny czy nadal zostaje w pasywnym? Dokumentacja nie mówi wprost co się dzieje z trybem pasywnym po uzbrojeniu
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Zacznij od upgrade firmware centrali. Zakładam, że już centrala wisi jakiś czas, więc trzeba wymienić oprogramowanie (flashX + wkładka firmware do Integry WRL).

Ad.9.
    Rozumiem, że instrukcja może wydawać się bezużyteczna, jednak najczęściej wszystko co potrzebne to można w niej znaleźć.
    Jeśli system zostaje uzbrojony, to w okresie odpytywania (12/24/36s) czujki zostają przełączone w stan aktywny. Jeśli czuwanie zostanie wyłączone, to w okresie odpytywania czujki zostaną przełączone znów w tryb pasywny.
  • Poziom 2  
    Centralę zaktualizowałem do najnowszej wersji, potem wyczyściłem wszystkie ustawienia i zaprogramowałem od początku. Niektórzy pisali, że nie trzeba inni, że trzeba więc wolałem wyczyścić wszystko.

Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi, ale proszę o odpowiedź na pozostałe pytania. Najbardziej mi zależy na 1 (jaki ustawić typ linii oraz typ reakcji dla czujki dualnej wibracyjnej AVD-100).
  • Poziom 12  
    a ile wejść zajmuje Ci ta czujka ?
    normalnie to
    2EOL/NC / 4 obwodowa kontaktron
    2EOL/NC / 4 lub 5 / dla wibracyjnej. (reakcja 10 dla przewodowych wibracyjnych)
    reszta wszystko w kontrolerze ABAX.
    według instrukcji.

Piotr