Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq Evo N600c - Nie działa po rozładowaniu baterii.

06 Mar 2015 12:40 1575 8
  • Poziom 17  
    Może ktoś wie, czy ten komputer powinien działać bez baterii. Chcę ustalić, czy uszkodził się komputer, czy tylko bateria. Był włączony bez zasilacza, zaczął sygnalizować niski poziom baterii. Zanim podłączyłem zasilacz, wyłączył się. Po podłączeniu zasilacza nie włącza się, nie ładuje baterii, żadne diody nie świecą. Zasilacz jest sprawny. Wskaźnik naładowania wbudowany w baterię - miga jedna dioda.
  • Poziom 10  
    Wyjmij baterie całkowicie, podłącz ładowarkę i sprawdź czy się świeci dioda na laptopie, że jest podpięte zasilanie
  • Poziom 17  
    Nic się nie świeci. Nie ma znaczenia, czy bateria jest włożona, czy nie.
  • Spec od monitorów
    Popatrz na Link

Przy Twoich objawach popatrz (po rozebraniu) na mała płytkę , na ktorej jest:
    LPT port , gniazdo do zasilacza , układ scalony LM2601 + polowy TPC8303 Link

Wymień go > powinno być ok.
    To była platforma INVENTEC Fenway 1.0 ( dla HP EVO N600c )*
    lub uboższy Compal LA-1691 sapporo.
    SM ogólnie_dostepny...

Zobacz przy okazji (od wer.0 Q1, Q3/lub q13,q14 np. Si4410+ MAX1632.

Tutaj ten IC opisany U1000
    Compaq Evo N600c - Nie działa po rozładowaniu baterii.
  • Poziom 17  
    Rozebrałem laptopa na części, żeby sprawdzić, czy może coś się nie odłączyło. Po złożeniu ładuje baterię, można włączyć. Tyle, że zapala się tylko diodazasilania. Nie startuje dysk, nie włącza się ekran, nie można otworzyć napędu DVD. Po włączeniu zapalają się na chwilę diody Caps Lock, Num Lock, Scrol Lock (tak też było zanim się zepsuł). Następnie świeci tylko dioda zasilania.
  • Poziom 17  
    Czy może kolega lisek posiada dalszą część schematu?
  • Spec od komputerów
    Podaj oznaczenie płyty, schemacik się znajdzie.
  • Poziom 17  
    Płyta główna:
    PCB-PC7538MB
    -41A-VER1.0

PC 7 5 2 6
    CPU 1.2GHZ

Zdobyłem drugi taki sam komputer na części. Sprawny. Okazało się, że problem jest z płytką, na której jest gniazdo zasilania (PCB-PC7538IOB-41A-VER1.0). Po podłączeniu drugiej, wszystko działa. Jednak jest jedno ALE. Płytka "uszkodzona" podłączona do drugiej płyty głównej działa prawidłowo. Gdzie w takim razie jest przyczyna problemu?
  • Spec od monitorów
    Jest to "nowsza wer." MB niż schemat płyty jaki mam.
    ta sama platforma , ale sa różnice
    Cytat:
    Fenway 1.0 & 1.2 (7507V230).board= brd
    Fenway 1.3 PC7538MB.brd
    * HP Part Numbers: 268686-001/ PCB-PC7538MB
    Fenway 2.0 (8415-40F).brd
    Fenway2.0.pdf
    Fenway2.0_MVBR_Final.brd
    Fenway3.0.brd

Chińskie forum ma SM (FW10-PC7538mb-41a-10-01-011227-ref1.pdf) , ale trzeba sie zalogować i płatne > ja ich " krzaków" nie rozumiem, więc trudno mi to zrobić
    Trudno też mi powiedziec jakie różnice pomiedzy? Link_ MB_ PCB-PC7507MB-
    Link

Taka płyta na ebay.uk jest /bywałą za £30
    -z ATI Mobility Graphics M6-P (216P6TZAFA12 ) GPU IC Chipset

MAX1632 stby