Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie bezprzewodowe livebox 3.0 + dekoder

06 Mar 2015 15:00 1566 15
  • Poziom 9  
    Próbowałem podłaczyć go przez wifi routerem z funkcją ,,client'' jednak livebox posiada oddzielne złącze do TV ( jest to wejscie ethernetowe ) . Spróbowałem podłączyć router D-LINK DIR-300 kablem ethernetowym to tej wtyczki od liveboxa , następnie połaczyć drugi router z D-linkiem który ustawiłem w tryb ,,client'' a do niego podłaczyć kabel TV. Jednak to nie pomogło .
    Dodaje zdjęcia jak to podłączyłem wszystko :

Połączenie bezprzewodowe livebox 3.0 + dekoder Połączenie bezprzewodowe livebox 3.0 + dekoder

Byłbym wdzięczny za wskazanie gdzie popełniłem błąd.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podłącz tam komputer i napisz czy pobiera IP z DHCP.
  • Poziom 9  
    mbo napisał:
    Podłącz tam komputer i napisz czy pobiera IP z DHCP.

Do którego urządzenia mam się połączyć ? Przepraszam za głupie pytania, ale nie znam sie na tym.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Do kable który teraz jest podłączony do dekodera.
  • Poziom 23  
    Wydaje mi się że nie powinien dostawać tam nic z DHCP zgodnie z danymi z tp:Link
    Natomiast połączenie mostowe między routerem a klientem a następnie tv nie działa ponieważ urządzenia pośrednie(router, klient WIFI) nie działają z standardem IPTV
    czyli nie wspierają
    Cytat:
    VPI/VCI
    .
    Wnioski wystosowane na bazie lektur Wikipedii i pomocy Orange:
    Link
    Link
    Link
    Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić:)
  • Poziom 9  
    To co mam zrobić, żeby mieć tam bezprzewodowo połączony livebox z dekoderem ?
    Do mbo :Podłączyłem i nic nie chciało mi działać z tego portu .

Dodam że DIR-300 jest ustawiony tak jakby mial udostepniac internet . Drugi router jest z firmy ,,medion''
  • Poziom 9  
    Nie jestem w stanie z tego poradnika ustawić prawidlowo routera .
    Do którego routera mam to zainstalowac ?
    1 router - D-LINK DIR-300
    2 router - ( ten mały biały na zdjęciu ) medion Połączenie bezprzewodowe livebox 3.0 + dekoder
    Przesyłam zdjęcia oprogramowania D-LINK ( 5 głównych zakładek ) Połączenie bezprzewodowe livebox 3.0 + dekoder Połączenie bezprzewodowe livebox 3.0 + dekoder Połączenie bezprzewodowe livebox 3.0 + dekoder Połączenie bezprzewodowe livebox 3.0 + dekoder Połączenie bezprzewodowe livebox 3.0 + dekoder
  • Poziom 9  
    Jak dobrze pamiętam to dzisiaj widziałem kilka innych wersji , wgrałem teraz nową wersje . Zjęcia : Połączenie bezprzewodowe livebox 3.0 + dekoder
  • Poziom 9  
    Połączenie bezprzewodowe livebox 3.0 + dekoder

Bezprzewodowo czyli , że nie będe mógł mieć bezprzewodowo połaczenia z dekoderem między liveboxem czy podczas aktualizacji bede potrzebowal kabla ?
  • Poziom 23  
    Poczytaj ten artykuł:Link
    Bo może się okazać że to będzie konieczne czyli zmiana softu na DD-WRT, a na pewno nie zaszkodzi, za to da nowe możliwości twojego routera.
    a nawiązując do twoich pytań:
    Tak do zmiany softu jest potrzebny przewód Patchcord,
    oraz tak obecnie raczej nie da się bezprzewodowo podłączyć ci IPTV.
  • Poziom 9  
    Niestety nie chce mi sie wgrać ten system , wyskakuje blad :
    Invalid image file. Please select the correct image file and upload it again.
  • Poziom 9  
    B1 , nawet na stronie jest napisane . A druga sprawa to też kupowalem w biedronce :D
    Przeinstalowałem na wersje 2.12 nic nie pomoglo , w linku który podałeś ta osoba miała wersje 1.04 . Szukam tej wersji ale cos nie moge znalezc.

Może jakiś inny system ?