Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 100 C3 TDI - Nastawnik potencjometryczny pompy wtryskowej

06 Mar 2015 15:10 2169 3
  • Poziom 7  
    Cześć, posiadam auto jak w tytule 100 C3 2.5 TDI
    auto użytkuję od wielu lat i już jakiś czas borykam się z problemem z nastawnikiem. Podejrzewam, że jest on już zużyty i ścieżki w niektórych miejscach są wytarte.
    Czy ktoś coś wie na temat regeneracji tego typu nastawników? Jakie koszty i gwarancja, że będzie to chodzić kolejne kilkanaście lat?
    Jaki następują objawy, że go podejrzewam? Raz na jakiś czas "rzuci" silnikiem i zapala się kontrolka "check engine" wygląda to tak jakby w jednej chwili wcisnąć gaz do oporu i puścić, poza tym auto jeździ normalnie. Zauważyłem, że wtedy kąt wtrysku wskakuje na maksymalną wartość. Objawy następują tylko podczas podawania paliwa a nigdy gdy hamuje silnikiem i bez zależności na warunki wewnętrzne i zewnętrzne. Obawiam się, że za którymś razem przeskoczy rozrząd bądź strzeli pasek.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    przerabiałem ostatnio ten temat w utobusie man,pompa wtryskowa jest sterowana takim silniczkiem coś mniej więcej jak od wycieraczek do szyb otwiera cieegłem pompę do przodu lubcofa do tyłu,szukałem w całej polsce nikt nie podjął sie regeneracji kupiłem oryginał w serwisie MAN za 7000 zł i mamspokój na 15 lat,w twoim wypadku poszukaj używek tych aut było sporo
  • Poziom 7  
    Tam pompa jest sterowana elektronicznie. O jaki silniczku mówisz? Jeżeli chodzi o dynamiczne przestawianie kąta wtrysku to od tego w pompach VP37 jest zawór N108 i jest to zwykły elektrozawór. W pompie jest jeszcze kilka elektrozaworów ale ich nie sprawność objawiałaby się cały czas.
    Używek nie poszukam bo silników 2.5 TDI w C3 dokładniej silnika 1T było bardzo mało, był produkowany od stycznia 90 do grudnia 90 roku więc znalezienie części jest dość trudne. Pompy z C4 mimo, że są podobne nie pasują. Są one sterowane już z użyciem przepływomierza gdzie w C3 go nie było i aby to podmienić musiałbym zmieniać wiązkę, sterownik i wkładać przepływomierz co mi się całkowicie nie widzi.
  • Poziom 19  
    Jeżeli masz podejrzenie na pompę to ją po prostu oddaj do naprawy.pozdr.