Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros mp2 1841 2006 - deska rozdzielcza zgasła nie działa

PRYMUSD 06 Mar 2015 19:40 1566 8
  • #1 06 Mar 2015 19:40
    PRYMUSD
    Poziom 9  

Witam proszę o pomoc ponownie, paliło się na desce rozdzielczej ładowanie, stwierdziliśmy brak napięcia na zacisku W przy alternatorze, instalacja została prześwietlona na poziomie licznik-FR-alternator i wymieniony regulator. Jak już przez moment pokazały się obroty na stardiagnozie z zacisku W, chyba mamy uszkodzoną kostkę do alternatora deska rozdzielcza po prostu umarła czyli ciemność żadne wskaźniki nie działają i kontroli wraz z wyświetlaczem. za tym idzie brak komunikacji z tachografem na początku potem padła całkiem. Podłączyliśmy z drugiego auta i jest ok. Proszę o info co może być może coś się zablokowało.

0 8
  • Testo
  • #2 06 Mar 2015 21:46
    685832
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 06 Mar 2015 21:59
    PRYMUSD
    Poziom 9  

Nauczanie zacisku W robiłem i przerywało z komunikatem klemme W, w wartościach FR obroty silnika pokazywało z can 600rmp a z zacisku alternatora obroty 0 i herce 0, przy wymianie regulatora okazało się że kostka chyba nie łączy. Bo obroty na zacisku W pojawiły się na moment. Ale masz dobrego czuja bo przed tym wszystkim wgrywałem język polski bo był niemiecki. Ale po wgraniu języka było ok wszystko oprócz dalej ładowania na desce bo w rzeczywistości po przegazowaniu ładowanie na mierniku pokazywało ok. No i potem na desce zapanowała ciemność. Możliwe że coś zrąbaliśmy ale nie wiemy co i dlaczego drugi zegar z innego auta działa bez problemu.

Dodano po 3 [minuty]:

PS kable były ok, ale ktoś zrobił wcześniej patent i czerwony od kostki regulatora dał na gruby plus przy alternatorze, połączyliśmy go z wiąską, czyli tak jak powinno być fabrycznie, może to coś spowodowało. ale drugi zegar puki co działa jak podpinamy.

0
  • Testo
  • #4 06 Mar 2015 22:15
    685832
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 06 Mar 2015 23:30
    PRYMUSD
    Poziom 9  

Czyli deska może być spalona, rozumiem że nie ma innej opcji, że nie działa, zablokowana lub coś w tym stylu ?

0
  • #6 07 Mar 2015 19:26
    685832
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 08 Mar 2015 09:58
    PRYMUSD
    Poziom 9  

Witam zegar wymieniony i na razie drugi działa bez błędów, SD nie widziało instrumentu, oraz dużo błędów z innych systemów z powodu braku komunikacji. Może to zbieg okoliczności gdyż dzisiaj dowiedziałem się że w tym aucie w ciągu roku padł Mr 3 cylindry wyrzucało, Gs też spalony, alternator z regulatorem, GPS który był w aucie i teraz instrument.

0
  • #8 08 Mar 2015 18:28
    685832
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 08 Mar 2015 20:53
    PRYMUSD
    Poziom 9  

Nie wiem co i jak ale na razie jest ok. pozdr

0