Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson s51 strzelanie w tłumik

06 Mar 2015 20:26 1908 1
  • Poziom 2  
    Witam . Mam simsona s 51 . Od jakiegoś czasu na wysokich obrotach zaczął mi strzelać i dusić się . Kupiłem nową swiece i dalej to samo grzebałem przy zapłonie i dalej nic kupiłem kondensator przerywacz i dalej nic po jakimś czasie zmieniłem świece i jakiś czas dobrze chodził później znowu to samo , zmieniłem cewke butelkową i dalej nic ;/ Co moze być przyczyną strzelania i duszenia się go ? PS: Raczej nie może to być gaźnik , patrzyłem na 3 innych i to samo
  • Poziom 24  
    Kolego.... a więc tak ; oddzielić trzeba by było strzelanie w układ wydechowy od jak nazwałeś mulenia . Tak więc w pierwszym przypadku prawie sobie sam pomogleś ......jest to ewidentnie sprawa problemów z układem zapłonowym , niespalone paliwo które jest wyplute do wydechu tam się spala w sposób niekontrolowany po chwilowym rozgrzaniu wydechu. Tak więc świeca zapłonowa o wartości cieplnej f100 - iskra lub 260 w przypadku np. Boscha. Dobrze ustawiony zapłon i sprawne ; cewka przerywacz , kondesator. W drugim wypadku proponował bym zdemontowanie całego układu wydechowego i obejrzenie kolana - rury wydechowej i rozmontowanie tłumika wydechu i ew. ich udrożnienie . Po złożeniu w całość układu nie wsuwaj mocno kolanka w tłumik - tylko tyle aby zapewnić szczelność . Poczytaj jeszcze co piszą na forum Simsona .