Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka LogiLink Power Bank (PA0084) na UPS do androida

06 Mar 2015 21:35 1596 4
 • Poziom 7  
  Witam wszystkich.
  Posiadam Power Bank jak w temacie. Chcę go wykorzystać jako zasilacz UPS do mini pc z androidem. Niestety po podłączeniu ładowania do power banku znika napięcie na wyjściu USB. Wie ktoś może czy jest możliwość przeróbki urządzenia tak, żeby jednocześnie się ładowało i zasilało mini pc? Dołączam zdjęcia układu z obu stron, może to w czymś pomoże. Układzik scalony na pierwszym zdjęciu (5900b) to chyba jakiś step up, ale po wpisaniu jego numerów w google nie znajduje żadnych informacji na temat jego wyprowadzeń.

  Rozszyfrowałem tylko że:
  nóżka 1 to minus na wyjściu usb
  nóżka 4 podłączona do dławika
  nóżka 5 podłączona do plusa baterii i dławika).

  Dysponuje chęcią majsterkowania i w miarę dobrymi umiejętnościami lutowania, jednak słabo u mnie z wiedzą o układach step up i ich sterowaniu.
  Przeróbka LogiLink Power Bank (PA0084) na UPS do androida Przeróbka LogiLink Power Bank (PA0084) na UPS do androida
 • Zasilacze UPS
 • Poziom 14  
  Witam gdy załączysz ładowanie kontroler automatycznie odetnie wyjście i zostanie wyłączone PWM a przejmie kontrole nad ładowaniem odetnie też automatycznie wyjście gdy napięcie spadnie poniżej 2V zapobiega to całkowitemu rozładowaniu akumulatora ponieważ aby naładować akumulator litowy 3.6V (podaj pojemność akumulatora) potrzebne jest napięcie max 4.8V prąd ładowania większości akumulatorów 180mA raczej trzeba pomyśleć i wykonać tak że układ zasilany jest z power banku dopiero po zaniku napięcia ja nabyłem power bank o pojemności 12000 maH cudo to ładuje się 78 godz natychmiast to rozebrałem bo korzyści z tego żadnej wykonałem pomiary napięcie na zasilaniu spada do 3.8V prąd ładowania 128 mA wymieniłem diodę zenera w zasilaczu z 4V2 na 5V1 prąd ładowania podniósł się do 260mA a napięcie 4.6V teraz ładuje mi się to 27 godz muszę wymienić tranzystory w obudowie SOT23 na tranzystory BCP56 i ładować to większym prądem napisz nazwę układu który tym steruje bo na pierwszy rzut oka to podobne do mojego mam rozrysowany schemat to ci podeśle
 • Zasilacze UPS
 • Poziom 7  
  Dzięki za odpowiedź, ale jest niestety nie na temat wiec jest bezużyteczna. Pytałem jak przerobić to na UPS, a nie jak skrócić ładowanie.
 • Poziom 14  
  Kolego czy ty zrozumiałeś to co ci opisałem na początku JEST TO ZASADA DZIAŁANIA POWER BANKU i jak chcesz przerobić poznaj najpierw zasadę działania a później kombinuj ja chciałem ci pomóc a nawet wysłać schemat ale ty uważasz że nie na temat ok masz swą wizję życzę powodzenia
  waldek63