Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen c5 2.2 hdi - brak ciśnienia paliwa po wymianie podkładek wtryskiwaczy

06 Mar 2015 22:04 2016 4
  • Poziom 30  
    citroen 2.2 hdi c5 2002 po wymianie podkładek wtryskiwaczy przestał zapalac. Trzy wtryski wyszły bez oporu, a jeden się stawiał to tez musiałem go rozkręcić, ściągnąć górę aby wkręcić przyrząd i wybić go do góry. Niestety przy odkrecaniu górnej nakrętki uszkodzila się elektroniczna cześć wtrysku co się okazało po próbie odpalenia - wywalił błąd obwodu wtrysku 1i4- spodziewałem się tego juz przy demontażu kiedy nakrętka pociągnęła górę i coś w środku się zmielilo. Dysponowalem wtryskiem od 1.6 hdi, również denso tak więc na próbę przelozylem górę ale nie pali. Mało tego ciśnienie paliwa po podglądzie parametrów wynosi zero, ale nie pokazuje juz błędu obwodu. Pytam ogólnie czysto teoretycznie czy jest to możliwe ze taki system potrafi odciąć dopływ jeśli jest nieodpowiedni wtrusk czy zbiegiem okoliczności mogła zostać uszkodzona pompa, jutro i tak kupie odpowiedni wtrysk i będę sprawdzał dalej. Co jeszcze mnie ciekawi to napięcia na wtryski widoczne na podgladzie parametrów, bo przy starym uszkodzonym przed odpaleniem a raczej próbą pokazuje mi około 6,6v na wszystkich a podczas próby odpalenia na 1 i 4 spada do zera, natomiast na gorze wrtysku od 1.6 pokazuje mi cuda w postaci 77v. Orientuje się ktoś jakie powinno być napięcie dla wtryskow przy tym silniku?
  • Poziom 31  
    Nie masz ciśnienia ponieważ uszkodziłeś przelew we wtryskiwaczu.
  • Poziom 30  
    Tak też myślę że nowy kompletny wtrysk załatwi sprawę, zastanawiają mnie tylko te napięcia które pokazuje komputer.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Napięcie może oscylować do 200v.
  • Poziom 30  
    Po wymianie wtrysku wszystko wrocilo do normy