Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGX EURO 4 - Dużo osób mówi mi że jak rocznik 2008 to tylko EURO 5 prawada?

turnip4 07 Mar 2015 11:07 1122 1
  • #1 07 Mar 2015 11:07
    turnip4
    Poziom 11  

witam

chcę kupić jednak mana tgx EURO 4 rok 2008 ponieważ z tego samego rocznika euro 5 są o około 20 tys droższe a mnie na to po prostu nie stać.

Słyszałem jednak, że man tgx euro 4 jest awaryjny i dużo pali natomiast jeżeli rocznik 2008 i man to tylko euro 5

przechodził ktoś może z manów euro 4 tgx na many tgx euro 5 żeby mi podpowiedział ??

0 1
  • Pomocny post
    #2 07 Mar 2015 12:06
    Serwis TIR Katowice

Poziom 10  

Witam!

Mieliśmy w firmie i Euro 4 jak i Euro 5 (tych drugich jeszcze trochę zostało). Problemy z nimi były podobne. Jeśli nie ma dodatkowej masy na tylny most bardzo często awarii ulegają modulatory tylnej osi. Szwankują również czujniki temperatury spalin przed i za katalizatorem. Czujnik niedomknięcia kabiny i czujnik poziomu płynu chłodniczego to też słynna dolegliwość choć szybka do usunięcia. Jeśli chodzi o poważniejsze awarie silników to takich nie pamiętam. Warto sprawdzić w jakiej kondycji są wtryskiwacze. U nas po ok 500k przebiegu zaczynały się problemy w niektórych egzemplarzach, ale może to wina hiszpańskiego paliwa. ;)
    Ogólnie, przed zakupem warto udać się do serwisu, żeby samochód dokładnie sprawdzili.

Pozdrawiam!

0