Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dlaczego prąd stały prostuje się jeszcze raz ? dziwne

07 Mar 2015 11:52 480 4
  • Poziom 2  
    Witam ostatnio podczas naprawy ładowarki do akumulatora wiertarko-wkrętarki odkryłem dziwną żecz która mnie głowi .A mianowicie prąd stały który wychodzi z zasilacza ładowarki jest jeszcze raz prostowany w 2 mostku prostowniczym w ładowarce .Może mi ktoś wytłumaczy czemu to służy ,może moje pytanie jest banalne ale jestem ciekaw bo widze takie rozwiązanie pierwszy raz :D
  • Poziom 39  
    Jesteś pewien że zasilacz oferuje prąd stały ? I czy ten mostek Graetz'a jest na samym wejściu zasilania ładowarki ?
  • Poziom 2  
    tak jestem pewien ,tak i mostek jest dokładnie na samym wejściu
  • Poziom 39  
    Widocznie ładowarka opcjonalnie może pracować na zasilaczu AC :)
  • Poziom 2  
    Jeszcze mam pytanie ,Bo tego tyczyłą sie własnie ta naprawa o której wcześniej wspomniałem , posiadam tą ładowarkę do akumulatora wiertarko-wkrętarki Black&decker w której spalił mi się oryginalny zasilacz o wydajności prądowej 220 mA i napięciu znamionowym 15 V. Wymieniłem więc zasilacz na inny mocniejszy o wydajności prądowej 400 mA i takim samym napięciu znamionowym w konsekwencji spalił mi się rezystor i nie mam pojęcia jak go obliczyć żeby wszystko poprawnie działało? Akumulator jest zbudowany z 10 ogniw Ni-Cd I ma pojemność 1 AH a jego napięcie znamionowe wynosi 12 V, proszę o pomoc w obliczeniu rezystora.
    Moderowany przez trymer01:

Regulamin, pkt 3.1.12. Zabronione jest w szczególności: Publikowanie tych samych lub bardzo podobnych informacji w wielu działach forum.
    Ostrzeżenie.