Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC TH R3, Sanyo PLV-Z5 - Laptop, PS3, projektor i stare kino domowe

luqasshh 07 Mar 2015 13:30 1047 1
  • #1 07 Mar 2015 13:30
    luqasshh
    Poziom 1  

Witam,
    na wstępie przeproszę za prawdopodobnie lamerskie pytania. W dobie wszędobylskich przewodów HDMI jeszcze do wczoraj nie znałem różnicy między przewodami composite a component. Dodam, że sprzęt, który staram się ze sobą połączyć, został przeze mnie zastany w wynajmowanym mieszkaniu. Są to:
    -kino domowe JVC TH-R3 (brak wejść/wyjść HDMI)
    -projektor Sanyo PLV-Z5 (dwa wejścia HDMI)
    Do tego mój laptop z wyjściem HDMI oraz Playstation3 (wyjście HDMI, wyjście optyczne).

Celem jest oczywiście połączenie tego wszystkiego w jeden działający system, wyświetlający obraz z laptopa/PS3 przez projektor oraz odtwarzający dźwięk 5.1 z kina domowego.
    Problem? Kino domowe nie posiada wejścia HDMI. Kino domowe jest połączone z projektorem trzema przewodami Component. Projektor nie posiada wyjść audio, więc wnioskuję, że odpada podłączenie laptopa/PS3 do projektora przewodami HDMI, bo wtedy dźwięk nie jest przesłany do kina domowego.

Dodam też, że nie udało mi się nawet odtworzyć dźwięku z komputera przez kino domowe. Połączyłem wyjście słuchawkowe laptopa z dwoma wejściami audio z Audio Video (czerwone i białe) z przodu kina domowego
    Dodam jeszcze zdjęcia wejść/wyjść kina domowego oraz projektora:
    projektor:
    kino domowe:
    Czy da się to w ogóle ze sobą połączyć? Czy brakuje mi jakiegoś sprzętu do rozgałęziania sygnału lub wyciągania sygnału audio z sygnału HDMI? Będę wdzięczny za wszelkie próby pomocy.
    Pozdrawiam,
    Łukasz

0 1
  • Sklep HeluKabel
  • #2 08 Mar 2015 03:20
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, mam nadzieję, że ten sprzęt jest sprawny :_) Kolega to jakoś sprawdził ?

Sugestia połączeń:

A - PS3
    video - PS3 -> HDMI -> Projektor
    audio - PS3 -> kabel optyczny TosLink -> JVC - Optical Input

B - Laptop
    Video - Laptop -> HDMI -> Projektor
    Audio - Laptop -> wyjście słuchawkowe -> przejściówka minijack do 2x CINCH (gniazdo) -> kabel 2x CINCH Audio IN do Euro -> JVC - gniazdo Euro
    Uwaga - dźwięk tylko w wersji stereo.

C - JCV
    Video - JCV -> 3 x CINCH Component -> Projektor

Ad. B audio - można sprawdzić specyfikację laptopa. Być może ma cyfrowe wyjście audio.

0