Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen ZX - czujnik otwarcia drzwi

kbernack 18 Maj 2005 17:18 2134 4
  • #1 18 Maj 2005 17:18
    kbernack
    Poziom 9  

W moim citroenie istnieje wskaźnik otwarcia drzwi, który zapala na
    tablicy lampkę, które drzwi są otwarte.
    Niestety pomimo zamkniętych drzwi kierowcy lampka informująca się świeci. Czasami po chwili jazdy czasami od razu.
    Podobno czujnik jest w zamku drzwi. Żeby to zdiagnozować zamknąłem zapadkę przy otwartych drzwiach i lampka gaśnie i niezależnie jak bym tam nie ruszał przy tej zapadce to się nie zapala.
    Natomiast w trakcie jazdy znowu się zapala.
    Czy ktoś miał z tym problem, może to standardowe zachowanie?
    Czy pomoże tu regulacja zamka w drzwiach czy też raczej rozłącza się to gdzieś indziej?
    Jest to o tyle ważne, że alarm jest podpięty do tej samej czujki drzwi i czasami się włącza bez powodu. Podejrzewam, że to wina właśnie tego czujnika i chciałbym to jakoś naprawić.
    Niestety nie posiadam schematu elektrycznego.
    Pomóżcie,

Krzysiek

0 4
  • #2 18 Maj 2005 18:59
    kordel
    Poziom 25  

Tu nie ma za bardzo co pomagac. Musisz to rozebrac i bedziesz mial wszystko jak na dloni.

0
  • #3 18 Maj 2005 22:08
    kbernack
    Poziom 9  

A czy ktoś może mi podesłać schemat elektryczny
    dla Citroen ZX 1.6i aura bo jak będę musiał rozebrać deskę to mogę się pogubić w kablach?

krzysiek (kbernack@plusnet.pl)

0
  • #4 13 Paź 2005 12:20
    artur.heise
    Poziom 15  

Schemat elektryczny nic tu nie da. Może natomiast pomóc regulacja zamka - po prostu drzwi najprawdopodobniej mają luz i stąd się bierze to zapalanie wskażnika niedomknięcia. Czujnik jest wbudowany w mechanizm zamka.

0
  • #5 17 Paź 2005 14:57
    kbernack
    Poziom 9  

Dzięki wielkie za info ale po ostatniej ingerencji blacharza przestało
    w ogóle świecić. Stawiam na spaloną diodę lub oczywiście niepodłączenie w drzwiach.
    Pogrzebię jak będę zakładał ogrzewanie do lusterka a na razie dalej walczę ze spryskiwaczami reflektrów gdyż nie działają z tego samego powodu co kontrolka otwarcia drzwi.
    Na razie zwalczyłem halogeny bo tam był łatwy dostęp do przekaźnika a sposób jego podłączenia przez blacharza był delikatnie mówiąc niepoprawny
    .
    A miałeś się nie udzielać na internecie z powodu braku czasu;-)))
    Pozdrawiam cytrynowo.

0